Zavřít reklamu

Špunty do uší jsou zde s námi již mnoho let. Jejich primárním cílem je samozřejmě pomáhat nám od hluku. Poslední dobou jsou však v kurzu TWS sluchátka, tedy zcela bezdrátová sluchátka s mnoha jejich technologickými vymoženostmi, jako je třeba aktivní potlačení hluku. JING špunty ale nejsou sluchátka, jsou to opravdu jen špunty. Designové špunty. 

Tento projekt na Kickstarteru je skutečně unikátní, a to možná spíše absurditou než nápadem. Nicméně i tak zaujal a to téměř 200 podporovatelů, kteří společnosti poslali již přes 20 tisíc dolarů, což ostatně byla cílová částka, kterou chtěli tvůrci projektu vybrat. Do konce kampaně jim pak zbývá ještě 20 dní. 

V čem jsou JING špunty unikátní? Na první pohled vypadají jako TWS sluchátka, ale jsou to jen špunty obohaceny o designovou stránku věci. Proč? Protože je vytvořil oceňovaný módní návrhář, jenž měl zkušenosti s hučením v uších z navštívených večírků, a to bez nějaké ochrany sluchu. Tyto špunty jsou tedy navrženy tak, aby snižovaly hlasitost okolí bez kompromisů a v maximálním stylu. 

Vyjma bujarých večírků je ale samozřejmě využijete i v dopravních prostředcích, ke spánku, studování, anebo střelbě na střelnici. Hluk údajně tlumí o 28 decibelů. Nicméně jejich přidanou hodnotou je opravdu jen ten design, kdy jsou obsažené kameny vyměnitelné. Nabízí však tři různé nástavce a jsou dobře omyvatelná. Jsou to tedy vlastně jisté náušnice, jen přímo v uchu. Tyto špunty se dokonce v příplatkové sadě dodávají i v krabičce, která vypadá jako kdyby je měla nabíjet. 

Ať je to nápad jakýkoli, je pravda, že mnohé dokáže zaujmout. Různé společnosti se snaží různě vylepšovat vzhledy mobilních telefonů (např. Caviar), ale na TWS sluchátka se zapomíná, přitom i zde je jasný potenciál. Většina jich je poněkud nudných a nevzhledných. Jenže pokud jde o váhu, aby dobře seděla v uších, je poměrně těžké snažit se je odlišit nějakým těžkým kamenem, který by jim sice dal na designu, ale ubral na použitelnosti.  

Jestli nicméně nepotřebujete poslouchat hudbu a chcete tlumit hluk, špunty JING vás v základní sadě vyjdou na 32 dolarů (cca 740 Kč). Běžný pár špuntů do uší, který tlumí hluk o 33 db, však můžete koupit za 15 Kč. Projekt na Kickstarteru můžete navštívit zde. 

.