Zavřít reklamu

V rámci betaverze televizní operačního sytému s označením tvOS 9.2 neustále přibývají nové funkce. Na tom se nic nemění ani s třetí betou systému a také tentokrát si Apple připravil novinky, které stojí za zmínku. Při práci s Apple TV čtvrté generace je nově možné využívat diktování a také vyhledávat v App Storu s pomocí hlasové asistentky Siri.

S novou možností diktování mohou majitelé Apple TV zadávat text i uživatelská jména a hesla vlastním hlasem, což může být mnohdy rychlejší a pohodlnější než vše ručně vypisovat na klávesnici, která není na televizi zrovna uživatelsky přívětivá. Ke zpřístupnění funkce je nutné pouze nainstalovat nejnovější betu tvOS a následně po výzvě systému možnost diktování povolit.

Druhou novinkou je již zmíněná možnost vyhledávání skrze Siri. Hlasem tak nyní uživatelé mohou vyhledávat konkrétní aplikace či hry. Jednoduše lze pak vyhledávat i třeba celé kategorie, což významně ulehčí procházení dosud poměrně nepřehledného App Storu v Apple TV.

Zatím není jasné, zda bude možné nějakým způsobem diktování zapnout v České republice, ale jelikož tu Siri stále není podporována, zřejmě budou mít tuzemští uživatelé smůlu.

Spolu s těmito nejnovějšími přídavky do systému přinese tvOS 9.2 také podporu Bluetooth klávesnic (opět pro snazší zadávání textu, kvůli čemuž přišla i aktualizace pro Remote), podporu iCloud Photo Library i pohyblivých Live Photos a uživatelům umožní rovněž organizovat aplikace do složek. Nechybí ale ani přepracované rozhraní přepínače aplikací či nástroj MapKit pro vývojáře.

Systém tvOS 9.2 je zatím dostupný pouze ve zkušební verzi pro vývojáře. Mezi širokou veřejnost má ale spolu s iOS 9.3, OS X 10.11.4 a watchOS 2.2 dorazit již v průběhu jara.

Zdroj: MacRumors
.