Zavřít reklamu

Tapbots, tvůrci populárního Twitter klienta Tweetbot, představili novou aplikaci pro Mac s názvem Pastebot. Jde o jednoduchý nástroj, který umí spravovat a shromažďovat všechny vaše zkopírované odkazy, články či jen pouhá slova. Prozatím je Pastebot dostupný ve veřejné beta verzi.

Podle vývojářů je Pastebot nástupcem přerušené stejnojmenné aplikace pro iOS, která vznikla už v roce 2010 a umožňovala synchronizaci mezi Macem a iOS. Nový Pastebot je nekonečný clipboard manažer, který ocení snad každý uživatel. Jakmile zkopírujete nějaký text, automaticky se uloží také do Pastebotu, kde se k němu můžete kdykoliv vrátit. Aplikace také obsahuje různé možnosti filtrování, vyhledávání nebo automatický převod do různých programovacích jazyků.

Pastebot je venku pouhých pár dnů, ale už jsem ho několikrát ocenil. Často kopíruji do e-mailu a na sociální sítě stále stejné odkazy, znaky a formulace. Jakmile Pastebot jednou spustíte, objeví se vám ikonka v horní liště nabídek, díky níž můžete do clipboardu rychle přistupovat. Ještě rychleji to jde přes klávesovou zkratku CMD+Shift+V, která clipboard vyvolá.

Uvnitř aplikace si pak jednotlivé zkopírované texty můžete libovolně rozdělit do složek. Pár zajímavých tipů je již v Pastebotu automaticky předinstalovaných, například zajímavé citáty slavných, mezi kterými nechybí ani některé slogany Steva Jobse. Jde ale hlavně o demonstraci, co všechno v aplikaci můžete shromažďovat.

Pastebot není první takový clipboard pro Mac, na podobném principu funguje také například Alfred, ale Tapbots si dali na své aplikaci tradičně velice záležet a posunuli funkčnost ještě dál. U každého zkopírovaného slova tak naleznete tlačítko pro sdílení, ve kterém nechybí mimo jiné export do e-mailu, na sociální sítě či do aplikace Pocket. U jednotlivých odkazů také můžete vidět, odkud jste text kopírovali, tedy zda z internetu či jiného zdroje. K dispozici jsou také podrobné údaje o textu, včetně počtu slov nebo formátu.

Pastebot můžete stále zdarma stáhnout a testovat díky veřejné beta verzi. Tvůrci z Tapbots však jasně uvádějí, že zanedlouho beta verzi ukončí a aplikace se objeví jako placená v Mac App Storu. Vývojáři také slibují, že jakmile Apple oficiálně spustí novou verzi operačního systému macOS Sierra, počítají Tapbots s integrací nových funkcí. A pokud prý bude ze strany uživatelů velký zájem, může se Pastebot v nové verzi vrátit i na iOS. Už nyní chtějí Tapbots podporovat snadné sdílení clipboardu právě mezi macOS Sierra a iOS 10.

Kompletní přehled funkcí včetně tipů, jak Pastebot používat, najdete na webu Tapbots.

.