Zavřít reklamu

Halfbrick a EA překvapili velkými slevami svých her, připravované Age of Empires: World Domination se ukázalo na oficiálním videu, na iPhone dorazila nová GPS navigace Garmin víago™ a zajímavých aktualizací se dočkala sociální navigace Waze či Sunrise Calendar. To a mnohem více v pravidelném Týdnu aplikací.

Novinky ze světa aplikací

Rovio a Hasbro brzy vydají Angry Birds Transformers (16. 6.)

Vývojáři ze studia Rovio jsou v poslední době opravdu aktivní a vydávají jednu hru za druhou. Minulý týden studio vypustilo nové RPG s názvem Angry Birds Epic a ještě letos má vyjít také Angry Birds Stella. Tím však Rovio nekončí a oznamuje spolupráci s Hasbrem na hře Angry Birds Transformers. Označení Transofrmers má kombinovat kultovní hru plnou “naštvaných ptáků” s postavami z filmu Transformers. Projekt propojující hru od Rovia a kultovní film ostatně není ničím nový. V minulosti již vyšla hra Angry Birds Star Wars, která sklidila slušný úspěch a je tedy logické, že vývojáři chtějí v podobném duchu pokračovat i nadále.

Zdroj: 9to5mac.com

Všechny hry od Halfbrick studia jsou nyní zdarma (17. 6.)

Halfbrick studio právě zlevňuje všechny své hry napříč App Storem a kompletní sbírka her pro iPhone a iPad je tedy nyní k dostání zdarma. Jedná se o hry od tolik známého herního trháku Fruit Ninja přesMonster Dash a Age of Zombies až po Colossatron a další. Populární Halfbrick studio neoznámilo, zda jsou slevy časově omezené, ale s případnými nákupy raději neváhejte. Sleva se týká více než deseti aplikací.

Zdroj: idownloadblog.com

Podoba očekávaného Age of Empires: World Domination odhalena v novém videu (18. 6.)

Již brzy se dočkáme rozšíření veleúspěšné a mnoha oceněními ověnčené herní série Age of Empires, přičemž tentokrát půjde o novinku s podtitulem World Domination. Nová hra slibuje nepřekonatelný zážitek při vytváření nových říší za pomoci konfrontace jednotlivých civilizací. Vývojáři z KLabGames navíc slíbili, že svoji novou strategickou hru dokonale přizpůsobí dotykovým displejům iOS zařízení, takže se nevšední zážitky spjaté s Age of Empires dostanou i do kapes všech náruživých hráčů.

[youtube id=“tOsK-ooTZGg“ width=“600″ height=“350″]

Těm, kteří se na tuto novinku již těší, udělali vývojáři v týdnu radost tím, že na svém webu zveřejnili screenshoty i video z připravované hry. Je již tedy blíže známo, jak hra bude vypadat, až v létě dorazí do App Store.

Dle videa, které si ostatně můžete sami prohlédnout, je jasné, že hra opouští svůj klasický a mnohými milovaný izometrický pohled ve prospěch 3D a hra celkově vypadá akčnější a modernější. Subjektivně tím však možná ztrácí své kouzlo a malinko zklame svoji tradiční uživatelskou základnu. Může si však naopak získat základnu novou.

O tom, kdy přesně hra do App Store dorazí, žádné bližší informace nemáme. Není známo ani to, s jakou cenovou politikou se vývojáři vytasí. Doufejme tedy, že vývojáři nesáhnou po čím dál populárnějším free-to-play modelu a svoji tolik očekávanou hru tím nezabijí.

Zdroj: cultofmac.com

Více než čtyřicet her od EA ve slevě za 0,89 € (20. 6.)

U her z dílny studia Halfbrick však příjemná překvapení App Store nekončí. Všechny své aplikace tento týden do výprodeje poslalo i renomované studio Electronics Art, které se slevou nabízí více než 40 aplikací. EA srazilo cenu u desítek svých iOS her na pouhých 89 centů, což je oproti běžným cenám v rozmezí mezi 1,79 € až 8,99 € jistě sleva příjemná Pokud vám tedy ve sbírce chybí některé hry z dílny EA, máte jedinečnou možnost svoji kolekci doplnit.

Zdroj: idownloadblog.com

Nové aplikace

Garmin víago™ – zajímavá GPS navigace pro iPhone

Před letními prázdninami se jistě mnozí ohlížejí po kvalitní GPS navigaci pro svůj telefon, což si uvědomili i v sídle amerického navigačního giganta Garmin. Firma totiž přišla s novou navigační aplikací Garmin víago™, která rozhodně stojí za pozornost. Garmin totiž oproti konkurenci přichází s trochu jiným přístupem a určitě má šanci zaujmout.

Garmin víago™ je až do 13. 7. ke stažení za pouhých 0,89 € (poté se cena zdvojnásobí) a v této základní verzi nabízí online navigaci po celém světě doplněnou o realistické znázornění křižovatek a informace o omezeních rychlosti i o počasí.

Základní funkcionalitu je navíc možné rozšířit pomocí poměrně výhodných balíčků a mnoho nadstandardních funkcí. Možné je dokoupit si offline mapové podklady pro jednotlivé regiony, ale další zajímavé rozšíření. Mezi ty patří například balíček Garmin Real Directions, který při navigování používá „přirozený jazyk“, jako například pokyny „odbočte vpravo na most“ či „vedle věže se držte vlevo“. Dále jsou k dokoupení k dispozici i 3D modely budov, dopravní informace a tak dále.

Cena mapových podkladů pro jednotlivé regiony (např. Evropa, Rusko, Severní Amerika,…) je prozatím nastavena na 8,99 €, ale 13. července bude stejně jako cena základní aplikace zvednuta na dvojnásobek.

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/garmin-viago/id853603997?mt=8″]

Yo – hloupá, ale úspěšná “komunikační” aplikace

Aplikace Yo je sice opravdu stupidní a z praktického hlediska poměrně nezajímavá, ale vzhledem k tomu, že si ji již stáhlo 50 000 uživatelů a její autor Or Arbel od investorů získal milion dolarů na její další vývoj, nespíš se sluší o ní napsat. Aplikace je malá, jednoduchá a umí jediné – poslat Yo. Ono Yo přijde adresátovi ve formě push notifikace a může znamenat cokoliv.

Podle Arbela je Yo nejjednodušší a nejefektivnější komunikační nástroj na světě, protože odpovědět na jakoukoli zprávu pouhým Yo je prý snadné a dostatečně informativní.

Nejspíše se jedná o pouhou internetovou bublinu, která skončí velkým fiaskem a věčným zapomněním, ale autor aplikace možná perspektivu aplikace přeci jen vidí. Jednou z nových funkcí je možnost nechávat se pomocí Yo informovat o každém gólu, který padne na aktuálním Mistrovství světa ve fotbale. Uživatel sice neví, kdo gól vstřelil, ani jaký je stav, ale to je prý právě půvab této funkce.

Počkejme si tedy, jakým směrem se bude Yo vyvíjet. Prozatím si aplikaci můžete zdarma stáhnout z App Store.

Sociální síť Path dostala samostatnou chatovací aplikaci Talk

Path je sociální síť podobného typu, jako Facebook, avšak liší se vázaností na mobilní zařízení, širším spektrem možných reakcí na statusy, sdílením vytvořeného obsahu a nastavením soukromí/sdílení. Dosud v ní byl také omezen maximální počet přátel, ale toto omezení bylo nově zrušeno.

Podobně jako má Facebook svůj Messenger, Path má nyní novou komunikační aplikaci Path Talk. Opět, obě služby a jejich aplikace sdílejí mnoho podobností, ale druhá ze zmíněných přidává funkce známé např. z ICQ, kdy si uživatel může zvolit status v rámci chatu.

Path představila také službu TalkTo. Ta umožňuje komunikovat nejen s přáteli, ale také s místy (restauracemi, kavárnami, obchody apod.). Znamená to, že při položení dotazu komunikujete s najatým “Agentem”, který kontaktuje vedení daného podniku a na základě takto získaných informací zodpoví vaše dotazy. Tato služba by do aplikace TalkTo měla být plně integrovaná do konce léta, lze ale předpokládat, že bude dostupná pouze v omezeném měřítku.

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/path-talk-the-new-messenger/id867760913?mt=8″]

Fish In Danger

Motivated s.r.o., nová softwarová společnost ze Slovenska, zveřejnila svoji první aplikaci – hru s názvem Fish In Danger. Děj hry se odehrává v řece, kterou postupně začíná zaplavovat odpad. Vaším úkolem je odstranit odpad přesunutím do správných kontejnerů, a to dříve než se dostane až k rybám.

Hra nabízí tři různé světy o dvaceti úrovních v každém z nich. Hra potěší milou pohádkovou 3D grafikou, která společně s veselou hudbou navozuje příjemnou atmosféru při hraní. Fish In Danger je k dispozici zcela zdarma pro iOS i Android.

Důležité aktualizace

Skype pro iPhone se dočkal dalších mírných vylepšení

Microsoft očividně myslel svůj slib, že bude iOS aplikaci Skype pravidelně vylepšovat, vážně. V týdnu vyšel Skype ve verzi 5.1 a aplikace se naučila pár nových operací.

Nově lze odstraňovat konverzace z obrazovky Recent či upravovat zprávy, pokud na nich podržíte prst. Jednoduše lze nově také přidávat kontakty na obrazovku favorites, díky čemuž budete mít své nejčastější adresáty vždy po ruce. Aplikace se pak dočkala také vylepšení funkce VoiceOver a blíže nespecifikovaných oprav. Skype stahujte na své iPhony zdarma z App Store.

Googlem vlastněná sociální navigace Waze aktualizována a vylepšena

Waze, Googlem vlastněná auto-navigace zaměřená na interakce mezi uživateli, byla aktualizována a nabízí nové funkce spojené se sdílením vlastní polohy. Hlavní nabídka byla přepracována a její součástí je nově samostatné tlačítko, díky kterému můžete pohodlně sdílet svoji polohu, svoji cílovou destinaci, domácí i pracovní adresu či dokonce adresu z historie vyhledávání.

[youtube id=“cZs6osanDDQ“ width=“600″ height=“350″]

Další novinkou verze 3.8 je možnost přidávání přátel do seznamu vybráním ze seznamu kontaktů a další zjednodušení sdílení svých tras. Mírně vylepšeno bylo také grafické rozhraní či uživatelské profily. Aktualizace dorazila na iOS i Android, ale o stejným funkcích pro Windows Phone zatím žádné zprávy nejsou.

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/waze-social-gps-maps-traffic/id323229106?mt=8″]

Kalendář Sunrise se naučil spolupracovat se Songkick, Evernote, Tripit aj.

Aplikace Sunrise Calendar je určena ke sjednocování kalendářů a různých služeb. Dosud byly integrovány kalendáře Googlu, Applu a Microsoftu a nyní byla přidána podpora pro Songkick (kalendář koncertů), Evernote (služba pro vytváření poznámek, projektů, apod.), Tripit (organizátor cest), Github a Asanu. Tento alternativní kalendář se tak stal ještě šikovnějším a komplexnějším organizérem a vzhledem k tomu, že je v App Store dostupný zdarma v univerzální verzi pro iPhone i iPad, určitě stojí za pozornost.

Snapchat představil Our Story – kolaborační vytváření alb

Populární aplikace pro sdílení momentek umožňuje buď posílat jednotlivé fotografie přátelům, nebo vytvářet takzvané My Story -“příběhy”, alba fotografií vytvořená jednotlivými uživateli. K těmto možnostem se s poslední aktualizací přidává další – Our Story. Je to totéž, co My Story, ale do těchto nových alb může své fotografie přidávat kdokoliv, komu to dovolíte. Chcete-li novou součást Snapchatu vidět v akci, prohlédněte si názorné video.

[youtube id=“pZeDPfHiBC8″ width=“600″ height=“350″]

Neortodoxní emailový klient Hop se naučil vytvářet skupinové konverzace

Hop je aplikace, která vám vaši emailovou schránku představí jako chatovou konverzaci podobnou ICQ či Facebook chatu. V aktualizaci na verzi 1.2.1 aplikace získala schopnost vytvářet skupinové konverzace, při nichž se každá zaslaná zpráva (email) zobrazí všem lidem do skupiny přidaným, a to ať už používají Hop, nebo ne. Alternativní Hop se tedy stal zase o něco použitelnějším a tvoří tak zajímavou alternativu ke klasickým e-mailovým klientům, kterých jsou v App Store tisíce a tisíce.

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/hop-email-at-the-speed-of-life/id707452888?mt=8″]

Dále jsme vás informovali:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Michal Marek, Tomáš Chlebek, Denis Surových

Témata:
.