Zavřít reklamu

Twitter umožní nahrávat delší videa, Intagram má 500 milionů aktivních uživatelů, Facebook brzy využije prvky z MSQRD, WhatsApp slaví úspěch s hovory, Microsoft vydal aplikace SharePoint a Flow a s novými funkcemi přichází na iOS Tweetbot a Dropbox. Čtěte 25. Týden aplikací a dozvíte se víc. 

Novinky ze světa aplikací

Twitter a Vine rozšiřují maximální délku videí na dvě minuty (21. 6.)

Vine je sociální síť, jejíž identitu definují šestisekundová opakující se videa. Twitter, vlastník Vineu, se rozhodl toto tak trochu změnit.

Vine, nejdříve vybraným „vůdčím“ a později všem uživatelům, zpřístupní možnost sdílet videa o maximální délce až dvou minut, standardem ale zůstanou šestisekundové klipy. To znamená, že Vine bude při procházení zobrazovat šestisekundové opakující se klipy. U těch, kde jejich tvůrci pořídili delší záznam, bude tlačítko „zobrazit více“, které spustí nový celoobrazovkový režim. V něm se přehraje delší video a po jeho skončení budou uživateli nabídnuta další podobná videa.

Ve spojitosti s tím se také na Twitteru rozšiřuje maximální délka videa na dvě minuty. Pro uživatele Vineu byla také představena nová aplikace „Engage“ určená především častějším tvůrcům obsahu. Poskytne jim totiž statistiky týkající se jednotlivých videí i daného účtu celkově.

Zdroj: The Next Web

Instagram má 500 milionů měsíčně aktivních uživatelů (21. 6.)

Ačkoliv Instagram v současnosti zůstává svým konceptem se statickými fotografiemi a krátkými videi s fotografickými efekty poněkud mimo hlavní proud sociálních služeb, jeho popularita i nadále roste. V tomto týdnu ohlásil, že má 500 milionů měsíčně a 300 milionů denně aktivních uživatelů. 80 % z nich se nachází za hranicemi USA.

Instagram statistiky své popularity naposledy sdílel v září minulého roku, kdy měl 400 milionů měsíčně aktivních uživatelů. Růst této sociální sítě je tedy skutečně rychlý a bude zajímavé sledovat, kde až se může zastavit.

Zdroj: The Next Web

Facebook Live bude brzy obohacen o dynamické masky (23. 6.)

msqrd
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

V březnu letošního roku Facebook koupil Masquerade, společnost stojící za MSQRD. Učinil to se záměrem co nejlépe konkurovat Snapchatu a jeho animovaným dynamickým efektům, které sledují objekty v obraze a aplikují na ně animované prvky. Facebook MSQRD s velmi podobnou funkčností nyní začal postupně implementovat do živých vysílání videí Facebook Live. 

Facebook také ohlásil, že ve druhé polovině léta dostanou vysílající uživatelé možnost přizvat další vysílající do svého streamu, vysílání bude možné předem plánovat a publikum tak dostane možnost na začátek počkat a povídat si v chatu. Tyto funkce budou nejprve zpřístupněny ověřeným stránkám, širší veřejnost by se ale měla dočkat brzy poté.

Zdroj: The Verge

WhatsApp slaví úspěch také s hlasovými hovory (23. 6.)

WhatsApp-100-million-calls
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Také další služba Facebooku v uplynulém týdnu informovala o svém úspěchu. WhatsApp představil hlasové hovory v dubnu minulého roku a nyní zprostředkuje průměrně 100 milionů hovorů denně. Vzhledem k tomu, že má WhatsApp miliardu uživatelů, toto číslo se nemusí zdát až tak vysoké. Mnohem zavedenější Skype má ale 300 milionů uživatelů měsíčně, takže je dost možné, že denně zprostředkuje méně hovorů než WhatsApp.

Zdroj: The Next Web


Nové aplikace

Microsoft představil dvě iOS aplikace, Flow a SharePoint

[su_youtube url=“https://youtu.be/XN5FpyAhbc0″ width=“640″]

Letos v dubnu Microsoft představil novou službu „Flow“, která umožňuje vytvářet automatizované soubory akcí propojující schopnosti mnoha různých cloudových služeb. Uživatel může například vytvořit „flow“, které mu v sms zprávě pošle vybranou aktuální předpověď počasí nebo jiné, které po uložení nového dokumentu v rámci Office 365 automaticky nahraje soubor i do SharePointu. Nyní Microsoft představil iOS aplikaci ke správě těchto automatizací. Lze v ní prohlížet, které akce zrovna běží nebo které narazily na problém (a zjistit, v čem spočívá). Aplikace umí automatizace také zapínat a vypínat, ale zatím ne vytvářet a upravovat.

share_point
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Microsoft SharePoint je služba pro práci uvnitř firemních sítí a je tedy orientovaná hlavně na korporátní sféru. SharePoint pro iOS tuto službu zpřístupnuje mobilním zařízením. Aplikace si rozumí s SharePointem Online a SharePointem Server ve verzích 2013 a 2016 a umožňuje přepínat mezi několika účty. Slouží k přístupu k firemín stránkám, prohlížení jejich obsahu řazeného podle různých kritérií, ke spolupráci a k vyhledávání.

Microsoft také aktualizoval aplikaci OneDrive a přidal do ní podporu pro SharePoint pro iOS.

[appbox appstore 1094928825]

[appbox appstore 1091505266]


Důležité aktualizace

Tweetbot přichází s filtry

Tweetbot_filters
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Twitterový klient Tweetbot pro iOS se tento týden dočkal aktualizace, která ho obohatila o novinku s názvem „Filters“. Díky ní si může uživatel nastavovat různé filtry a díky tomu procházet jen tweety splňující daná kritéria. Filtrovat se dá na základě klíčových slov a na základě toho, zda tweety obsahují média, odkazy, zmínky, hashtagy, citace, retweety či odpovědi. Možné je také vyčlenit si tweety pouze od lidí, které sledujete. Tweety splňující vaše podmínky si můžete vyfiltrovat a vidět jen je, nebo je naopak skrýt a vidět všechny ostatní.

K nové funkci uživatel získá přístup klepnutím na ikonku trychtýře v horní části obrazovky, která se nachází vedle políčka pro vyhledávání. Příjemné pak je, že filtrovat se dá kdekoli napříč aplikací. Nevýhodou je naopak fakt, že jednotlivé filtry prozatím nelze synchronizovat přes iCloud. Doufejme ale, že až novinka dorazí i na Mac, dočkáme se i této funkce.

Dropbox se naučil skenovat dokumenty, přibyly i širší možnosti sdílení

[su_youtube url=“https://youtu.be/-_xXSQuBh14″ width=“640″]

Oficiální klient pro přístup ke cloudovému úložišti Dropbox se dočkal některých nových funkcí včetně vestavěného skeneru dokumentů. Pokud ale využíváte automatický upload fotografií, aktualizace vás možná úplně nepotěší. K využívání této funkce je nově nutné mít nainstalovanou desktopovou aplikaci Dropboxu nebo být předplatitelem tarifu Pro.

Vraťme se ale k novinkám. Do dolního panelu aplikace přibyla ikonka se symbolem „+“, skrze kterou nově můžete přistupovat k vestavěnému skeneru. Dokumenty můžete skenovat prostřednictvím jednoduchého rozhraní, které nepostrádá detekci okrajů ani manuální nastavování barev skenu. Výsledné snímky lze pak samozřejmě snadno ukládat do cloudu. Skenování ale není jediná novinka, které se pod ikonkou skrývá. Přímo v Dropboxu můžete také iniciovat vytváření „officových“ dokumentů, které budou automaticky ukládány do Dropboxu.

Novinek se dočkala i aplikace pro Mac, která nově nabídne snazší sdílení souborů. Pokud nyní budete chtít sdílet obsah z Dropboxu, postačí ve Finderu využít pravé tlačítko myši a přistoupit tak k širokým nabídkám sdílení, přičemž možné je rozlišit, zda uživatel bude moci soubory upravovat, nebo je jen prohlížet. Přibyla pak i možnost komentovat konkrétní úseky dokumentů.


Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Michal Marek, Tomáš Chlebek

Diskuze k článku

    Neskutocne dolezite a nepostradatelne informacie: „Twitter a Vine rozšiřují maximální délku videí na dvě minuty“, „Instagram má 500 milionů měsíčně aktivních uživatelů“, „Facebook Live bude brzy obohacen o dynamické masky“, „WhatsApp slaví úspěch také s hlasovými hovory“, …

celý text

Čtěte více