Zavřít reklamu

1Password mohou nově používat týmy, na iOS míří beta Cortany od Microsoftu, Facebook na zdi umožní přehrávat streamovanou hudbu, do App Storu přišla předzvěst Falloutu 4, na Mac dorazil nový Tomb Raider a skvělých aktualizací se dočkaly Tweetbot, Flickr či Google Keep. Čtěte 45. Týden aplikací.

Novinky ze světa aplikací

1Password je nyní efektivně použitelný při týmové spolupráci a přístupný i z webu (3. 11.)

Do stavu veřejné zkušební verze v úterý přešel 1Password for Teams, verze klíčenky pro organizované skupiny lidí, ať už ve firmě, nebo v rodině. Zatímco dosud 1Password v tomto směru nenabídl více, než prosté sdílené klíčenky, verze „for Teams“ je poměrně komplexní co se týče způsobu sdílení hesel i povolení přístupu k nim. Aplikace navíc nabízí i přehledné informace o tom, kdo může pracovat se kterými přihlašovacími údaji apod.

Do skupinové klíčenky je například možné dočasně povolit přístup návštěvníkům, kteří mohou používat funkci automatického vyplňování hesel, ale nikdy nemohou samotná hesla zobrazit. Povolení přístupu do nového oddílu klíčenky je ohlášeno systémovou notifikací. Synchronizace nových hesel je rychlá a velice jednoduché je i odstraňování přístupů k účtům.

Součástí 1Password for Teams je také nové webové rozhraní, které se u této služby objevuje poprvé. Prozatím neumožňuje hesla vytvářet a upravovat, ale to se má časem změnit. S webovým rozhraním je ale již nyní spojeno placení za službu. 1Password for Teams bude fungovat na základě předplatného. To zatím není přesně stanovené, rozhodnuto bude podle zpětné vazby v průběhu testovacího programu.

Zdroj: The Next Web

Microsoft hledá zájamce pro testování Cortany pro iOS (4. 11.)

„Chceme pomoc od Windows Insiderů abychom se ujistili, že je (Cortana) skvělým osobním asistentem i na iOS. Hledáme omezený počet lidí pro používání rané verze aplikace.“ To jsou slova Microsoftu odkazující k aplikaci Cortana pro iOS. Ta byla interně testována posledního půl roku, před uvedením na veřejnost ji ale ještě čeká betatestování s reálnými uživateli. Zájemci mohou vyplnit tento dotazník, čímž se zařadí na seznam potenciálně zvolených. Ze začátku mezi nimi však mohou být jen lidé z USA nebo z Číny.

Cortana pro iOS by měla být podobou i schopnostmi blízká verzím z Windowsu a Androidu. Zkušební verze umí vytvářet připomínky, vytvářet události v kalendáři či posílat emaily. Funkce aktivace asistentky frází „Hey Cortana“ zatím podporována nebude.

Zdroj: The Verge

Facebook má nový formát příspěvků pro sdílení skladeb ze streamovacích služeb (5. 11.)

Facebook spolu s novou verzí iOS aplikace svým uživatelům poskytl nový formát příspěvků nazvaný „The Music Stories“. Ten slouží ke sdílení hudby přímo ze streamovacích služeb. Přátelé daného uživatele ho ve svém News Feedu uvidí jako obrázek alba s tlačítkem pro spuštění přehrávání a odkazem na danou streamovací službu. Přímo z Facebooku lze vyslechnout pouze třicetivteřinovou ukázku, například u Spotify lze ale takto objevenou skladbu jediným stiskem přidat do vlastní knihovny.

V současnosti je možné takto sdílet skladby jen ze Spotify a Apple Music, Facebook ale slibuje, že se v budoucnu podpora rozšíří i na další služby podobného ražení. Sdílení prostřednictvím nového formátu příspěvku probíhá u Apple Music i Spotify zkopírováním odkazu na skladbu do pole pro psaní statusu.

Zdroj: 9to5Mac

Nové aplikace

Hra Tomb Raider: Anniversary se konečně objevila na Macu

Hra Tomb Raider: Anniversary vyšla v roce 2007 jako remake vůbec první hry s Larou Croft. Nyní ji Feral Interactive zpřístupnila ke stažení také majitelům Maců. Hráči se v ní vydají na klasickou dobrodružnou pouť mnoha exotickými místy polnou akce, hádanek a spletitých dějových linií.

Na webu společnosti je hra dostupná za 8,99 € a zanedlouho by se měla objevit také v Mac App Storu.

iOS aplikace Fallout Pip-Boy ohlašuje brzký příchod Falloutu 4

Nová aplikace Fallout Pip-Boy není sama o sobě příliš použitelná. Slouží totiž primárně k zobrazování informací a statistik spojených s postavou hráče ve Falloutu 4, který vyjde 10. listopadu. Toho se naneštěstí majitelé Mac počítačů v blízké době nedočkají.

Fallout Pip-Boy zobrazí obsah inventáře, mapu, pustí rádio a bez nutnosti pozastavování „velké“ hry umožní ukrátit čas holotape hrami. Právě ty jsou, kromě demo módu, jediným, k čemu lze aplikaci ještě na pár dalších dnů využít.

Fallout Pip-Boy je v App Storu dostupná zdarma.


Důležité aktualizace

Google Keep se dočkal významných vylepšení

Jednoduchá poznámková aplikace Keep od Googlu přišla s poměrně velkou aktualizací, která přináší hned několik zajímavých funkcí. Aplikace, která je v App Storu teprve několik týdnů, se tak stala ještě o mnoho užitečnější a všestrannější.

První novinkou je šikovný widget do Oznamovacího centra, díky kterému je možné rychle se dostat k vytváření nového úkolu prakticky odkudkoli, a to bez nutnosti vracet se na domovskou obrazovku. Přibylo také akční rozšíření, což oceníte například ve chvíli, kdy si budete chtít rychle uložit obsah webové stránky atp. Další perfektní novinkou je pak možnost přímo kopírovat poznámky do Google Dokumentů.

Flickr získal podporu 3D Touch a Spotlightu

Oficiální iOS aplikace Flickr tento týden získala podporu 3D Touch. Přímo z domovské obrazovky lze díky tomu nahrávat fotografie, zobrazit si přehled příspěvků nebo zkontrolovat upozornění. Flickr nově umí také vyhledávat prostřednictvím systémového Spotlightu, skrze který můžete kýženou položku bleskově najít mezi alby, skupinami nebo naposledy vloženými fotografiemi.  

3D Touch skvěle poslouží i uvnitř aplikace, kde lze pomocí stisku prstu procházet náhledy fotografií a silnějším zatlačením pak vyvolat větší náhled. Novinkou je také to, že se odkazy směřující na Flickr otevírají přímo v aplikaci. Uživatel tak nemusí ztrácet čas zdlouhavým přesměrováváním skrze Safari.

Tweetbot 4.1 přichází s nativní aplikací pro Apple Watch

Vývojáři ze studia Tapbots vydali první větší aktualizaci Tweetbotu 4, který do App Storu dorazil v říjnu. Tehdy Tweetbot přinesl dlouho očekávanou optimalizaci pro iPad a novinky spojené s iOS 9. Aktualizace na verzi 4.1 nyní přichází také s plně nativní aplikací pro Apple Watch, která Twitter přinese i na vaše zápěstí.

Tweetbot na Apple Watch funguje podobně jako konkurenční Twitterrific. Na svém zápěstí nemůžete přistupovat k časové ose s tweety a dokonce ani k přímým zprávám. K dispozici je ale celkový přehled aktivity, kde naleznete všechny zmínky (@mentions), své tweety označené hvězdičkou a údaj o nových sledováních. Při přechodu na tyto položky lze pak odpovídat, označovat hvězdičkou, retweetovat i sledovat uživatele zpět.

Klepnutí na avatara jiného uživatele vás pak přesměruje na uživatelům profil a zde vám aplikace poskytuje možnost interakce přímo s uživatelem. Tweetbot pro Apple Watch samozřejmě nabízí i možnost zveřejnit tweet, a to s pomocí hlasového ovládání.


Dále ze světa aplikací:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Michal Marek, Tomáš Chlebek

.