Zavřít reklamu

V průběhu uplynulého týdne jsme se dočkali opět jedné nepříliš typické aktualizace firwaru – tentokrát pro kabely MagSafe 3. Apple také vydal vývojářské betaverze některých svých operačních systémů a zveřejnil čísla, týkající se míry přijetí iOS 16 a iPadOS 16.

Aktualizace firmwaru pro MagSafe 3 kabely

Společnost Apple i nadále pokračuje ve vydávání nečekaných firmwarových aktualizací. Tentokrát se aktualizace dočkaly nabíjecí dvoumetrové USB-C to MagSafe kabely. Podobně jako v případě nedávné aktualizace nabíječek MagSafe Duo není jasné, jaké novinky nejnovější verze firmwaru pro kabely přináší. Firmware nese označení 10M1534, a pro instalaci jeho aktualizace nemusí uživatelé dělat nic jiného, než daný kabel zkrátka připojit ke svému Macu. Nabíjecím portem MagSafe 3 je opatřený například loňský MacBook Air, 14″ MacBook Pro z roku 2021 a novější, nebo nový 16″ MacBook Pro.

Apple vydal vývojářské betaverze iOS 16.4, iPadOS 16.4 a macOS Ventura 13.3

Účastníci betatestovacího programu pro vývojáře se v průběhu uplynulého týdne dočkali aktualizací operačních systémů iOS 16.4, iPadOS 16.4 a macOS Ventura 13.3. Mezi novinky, které přináší iOS 16.4, patří nové funkce v Safari včetně push notifikací a odznaků pro domovskou obrazovku, nové emoji, dílčí změny v nativních Podcastech, animace v nativní Hudbě nebo třeba nové možnosti přizpůsobení režimu Soustředění pro zařízení s Always-On displeji.

Vývojářská betaverze operačního systému macOS Ventura podle dostupných zpráv nabízí nové notifikace ohledně SD karet pro MacBooky s Apple Silicon, dílčí opravy chyb v aplikacích v kancelářském balíčku iWork, opravy chyb v iCloudu a další drobnosti.

Využití iOS 16 a iPadOS 16

Společnost Apple také v průběhu uplynulého týdne zveřejnila údaje o míře přijetí operačních systémů iOS 16 a iPadOS 16. Stalo se tak poprvé od chvíle, kdy byly loni na podzim vydány verze těchto operačních systémů pro veřejnost. Apple uvádí, že 81 % všech iPhonů představených v posledních čtyřech letech nyní používá iOS 16, zatímco 72 % všech iPhonů používá iOS 16. Zveřejněné údaje o používání iOS 16 a iPadOS 16 vycházejí ze zařízení, jejichž prostřednictvím jejich majitelé provedli transakce v App Storu. Co se iPadOS 16 týče, používá ho 53 % všech kompatibilních zařízení, představených v uplynulých čtyřech letech, a 50 % všech kompatibilních zařízení.

.