Zavřít reklamu

Fotoaparáty iPhonu 15 (Plus)

Spekulace, související s letošními iPhony, začínají být opravdu zajímavé. Hned zkraje letošního roku se například objevila zpráva, podle které by se iPhone 15 (případně iPhone 15 Plus) mohl dočkat stejného zadního fotoaparátu, jakým budou opatřeny Pro modely. Informoval o tom server 9to5 Mac, který v této souvislosti citoval analytika Jeffa Pu ze společnosti Haitong Intl Tech Research. Jeff Pu uvedl, že v letošním roce se u všech modelů fotoaparátů iPhonu můžeme těšit na zásadní modernizaci, a to zejména u modelů iPhone 15 a iPhone 15 Plus. Zmíněné modely by měly být vybavené širokoúhlým 48MP fotoaparátem s trojitým snímačem, na rozdíl od Pro (Max) modelů ale budou postrádat teleobjektiv pro optický zoom a LiDAR skener. Jeff Pu dále v souvislosti s letošními iPhony uvedl, že by měly být vybaveny USB-C portem a osazeny čipem A16 Bionic.

Prohlédněte si koncept iPhonu 15:

Displej 2. generace Apple Watch Ultra

Apple loni představil zbrusu nové Apple Watch Ultra, a někteří analytici mají již teď jasno v tom, jak bude vypadat jejich druhá generace. Jeff Pu v této souvislosti tento týden uvedl, že Apple Watch Ultra 2. generace spatří světlo světa nejspíše již v roce 2024. Chytré hodiny pro vyznavače extrémních sportů včetně potápění by podle Jeffa Pu měly disponovat větším displejem s microLED technologií, a pochlubí se také delší výdrží baterie. Pu se vyjádřil také k chystanému letošnímu základnímu modelu chytrých jablečných hodinek, tedy Apple Watch Series 9. V této souvislosti uvedl, že ani letos se uživatelé nedočkají výraznějších vylepšení a změn, že by v důsledku nedostatku významného upgradu mohlo letos dojít dokonce k poklesu prodejů.

Apple představil své Apple Watch Ultra loni:

Chystá se levnější verze AirPods?

Další zajímavou novinkou, která se v uplynulém týdnu objevila na technologických serverech, byla informace o tom, že Apple možná chystá levnější verzi svých bezdrátových sluchátek AirPods – AirPods Lite. Příliš mnoho informací o AirPods Lite zatím k dispozici nemáme, jisté ale je, že by se mělo jednat o výrazně levnější variantu jablečných bezdrátových sluchátek. S největší pravděpodobností budou cílovou skupinou AirPods Lite uživatelé, kteří nemají na bezdrátová sluchátka přehnané nároky, dávají přednost Apple produktům, ale zároveň za ně nemohou nebo nechtějí utrácet horentní sumy peněz.

V současné chvíli je na světě již druhá generace AirPods Pro:

.