Zavřít reklamu

V digitálním světě se můžeme prakticky každý den setkat s různými dokumenty ve formátu PDF. Jedná se o standardizovaný datový formát pro snadné a rychlé sdílení nejrůznějších dokumentů. Ostatně právě proto není žádný problém takovéto soubory otevřít nativně na prakticky jakémkoliv zařízení – ať už se jedná o telefon s iOS či Android, nebo o počítače Windows a Mac. Problém ale může nastat v okamžik, kdy s PDF dokumentem potřebujeme nadále pracovat, kupříkladu jej nějak upravit. V takovém případě se už bez kvalitního softwaru zkrátka neobejdeme.

UPDF: Nový velmi schopný PDF editor

V poslední době si velkou pozornost získává relativní nováček na poli PDF editorů – program UPDF. Tato aplikace totiž poutá mnoha výhodami, kterými dokonce dokáže předčit i několikaletou konkurenci. Pojďme se proto v rychlosti zaměřit na to, co vlastně umí, co nabízí a proč se těší takové popularitě. V první řadě se zaměřme na samotný design. UPDF si totiž zakládá na nesmírně intuitivním uživatelském rozhrání, díky čemuž máme všechny funkce doslova na dosah ruky. Nemusíme se tak trápit jejich zdlouhavým hledáním. S tím také souvisí i perfektní optimalizace, kdy aplikace běží svižně prakticky za jakýchkoliv okolností.

Získejte UPDF se slevou zde

Určitě nesmíme zapomenout ani na jednotlivé možnosti. Jak už jsme zmínili o něco výše, aplikace UPDF jasně dominuje nejen svým prostředím, ale také funkcemi. Nouze o ně rozhodně není. Program si proto hravě poradí například s úpravou PDF dokumentů či jejich anotací. Ať už potřebujete například něco pozměnit či přidat, lze vše vyřešit v řádu několika vteřin. Stejně tak program dokáže převádět PDF dokumenty napříč formáty. V tomto ohledu také potěší OCR neboli technologie pro optické rozpoznání znaku. UPDF má tedy rozhodně co nabídnout – když navíc vezmeme v potaz, že je k dispozici na všech platformách (Mac, Windows, iPhone, Android). Jak si ale poradí ve srovnání s konkurencí?

UPDF vs. PDF Expert

Mezi jablíčkáři se velké oblibě těší aplikace PDF Expert. Jedná se o poměrně schopný PDF editor s mnoha funkcemi, který má rozhodně co nabídnout. Ačkoliv jde ale o špičku ve svém oboru, tak i přesto má UPDF v mnoha ohledech zkrátka navrch. Pojďme si proto posvítit na srovnání UPDF s PDF Expert. Jak už jsme zmínili, oba programy představují profesionální řešení, které si poradí s drtivou většinou úloh. PDF Expert si ale kupříkladu neporadí se zobrazením PDF souboru ve formě prezentace, v případě anotace nedokáže vytvořit textový box, pokročilé tvary jako trojúhelník či hexagon, nenabízí nálepky, nepodporuje přidávání vodoznaků či pozadí a také má silné mezery v oblasti převodu PDF souboru mezi formáty. UPDF naopak s převodem nemá žádný problém, ba právě naopak. Dokáže dokument převést do formátů jako RTF, HTML, XML, PDF/A, CSV a mnoho dalších, zatímco u PDF Expert bychom tuto možnost zkrátka nenašli.

UPDF SROVNANI

Funkce ale nejsou tím jediným, kde PDF Expert strádá. Důležité je také zmínit, že je značně omezený z hlediska kompatibility. K dispozici je totiž pouze pro jablečné systémy, respektive pro iOS a macOS. Pokud byste jej tedy chtěli využít na PC (Windows), máte zkrátka smůlu. Zároveň je tento program podstatně dražší. Vývojáři si za něj účtují 179,17 Kč/měsíčně, nebo 3 590 Kč za celoživotní licenci. Doživotní licence je samozřejmě výhodnější, jenže přináší zásadní omezení. Není totiž multiplatformní. Pokud byste program chtěli používat na Macu i iPhonu zároveň, nezbývá vám nic jiného, než platit měsíční předplatné. Právě proto v tomto srovnání jako jasný vítěz vychází UPDF.

Srovnání

UPDF vs. Adobe Acrobat

Jedním z nejpopulárnějších programů pro práci s PDF je Adobe Acrobat, který je již léta považován za pomyslného krále. Byla to totiž právě firma Adobe, kdo s formátem PDF přišel. Není se tedy čemu divit, že má v této oblasti poměrně silný vliv. Ačkoliv si jsou programy s ohledem na možnosti velice podobné, jisté rozdílnosti bychom ve srovnání UPDF s Adobe Acrobat našli. Stejně jako v případě PDF Expert, ani Adobe Acrobat nedokáže zobrazit PDF ve formě prezentace, přičemž stejně tak postrádá i zmiňované samolepky v případě anotování. Mezery bychom ale našli i u přidávání textového boxu, což reprezentant od Adobe zkrátka neumí. Důležitá je také zmínka o absenci OCR neboli technologie pro optické rozpoznání znaků. Touto možností standardní verze nedisponuje, ale našli bychom ji u pokročilejší Adobe Acrobat Pro DC.

UPDF SROVNANI

Další zásadní nedostatky, kde jasně vítězí UPDF, jsou s ohledem na převod dokumentů. Zatímco UPDF s tímto nemá žádný problém, Adobe Acrobat si neporadí s převodem PDF do formátů jako CSV, BMP, GIF, PDF/A (pouze pokročilejší verze). Stejně tak nedokáže skombinovat více souborů do jednoho PDF. Zcela zásadní rozdíl ale najdeme v ceně. Adobe si za verzi Acrobat Pro účtuje přes 5 280 Kč ročně, za Acrobat Standard zhruba 3 436 Kč. Pokud byste navíc software chtěli používat na Macu či iPhonu, jste nuceni si zaplatit za dražší verzi. Stejně tak je PDF editor Adobe Acrobat nesmírně složitý. Zakládá si totiž na svém komplexním uživatelském prostředí, které je ale problematické pro nováčky. S tím jde také ruku v ruce horší optimalizace a tedy i pomalejší chod programu.

Srovnání UPDF

V čem vítězí UPDF

Nyní se ještě pojďme zaměřit na to, v čem má naopak UPDF jednoznačně navrch. Jak už jsme zmínili výše, tato aplikace je takzvaně multiplatformní a dokáže tedy běžet na nejpoužívanějších platformách bez jakýchkoliv limitací. Právě tato vlastnost může být pro některé uživatele zcela klíčová. S tím jde ruku v ruce i samotné licencování. Jakmile si koupít plnou verzi, respektive jednu licenci, platí vám napříč všemi platformami. Nemusíte se tedy obávat, že byste software pro každé zařízení museli kupovat zvlášť.

PDF Editor UPDF

Ještě jednou se pojďme vrátit i k samotným funkcím. V tomto směru UPDF definitivně poráží oba zmiňované konkurenty. Aplikaci PDF Expert s ohledem na celkové možnosti, Adobe Acrobat pak svou optimalizací a rychlostí. Zároveň se UPDF těší solidní podpoře. Software je proto pravidelně aktualizován (téměř týdně), díky čemuž se může těšit ze stále nových a nových funkcí. S tím také souvisí profesionální zákaznická podpora, která vám ráda pomůže při řešení jakýchkoliv problémů.

Aplikace UPDF je k dostání zcela zdarma. Jednoduše si ji stačí nainstalovat a můžete se ihned pustit do jejího používání, případně do objevování všech dostupných možností. Jak už jsme ale naznačili výše, abyste odemkli její plný potenciál, je nutné si pořídit licenci. I v tomto směru naštěstí řešení jednoznačně boduje – licence je ve srovnání s konkurencí prakticky zadarmo. Aby toho nebylo málo, nyní můžete využít speciální nabídku s 53% slevou. Plnou verzi UPDF tak získáte za méně než polovinu.

Vyzkoušejte UPDF zdarma zde

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

Diskuze není pro tenhle článek otevřena.

Čtěte více.