Zavřít reklamu

Ve spolupráci se serverem Superapple vám přinášíme přehled nejzajímavějších novinek z minulého týdne právě z tohoto serveru.

Chyba v Safari: vypněte vyplňovaní formulářů, vaše kontakty jsou v ohrožení

Ve webovém prohlížeči Safari verze 4 a 5 se objevila chyba, která umožňuje škodlivému kódu získat všechny vaše kontakty z Address Booku a poskytnout je útočníkovi. Do doby vydání záplaty však můžete této chybě předejít.

Tento exploit byl veřejně představen včera svým objevitelem, kterým je zakladatel bezpečnostní společnosti WhiteHat Security Jeremiah Grossman. Chyba se projevuje v Safari verze 4 i 5 tehdy, když má uživatel povoleno automatické vyplňování formulářů.

Celý článek

AppWall Screensaver: šetřič obrazovky jako z WWDC

Ačkoli nemám šetřiče obrazovky příliš v oblibě a při nečinnosti raději volím automatické vypnutí monitoru, se spořičem AppWall polského vývojáře iApp.pl jsem udělal výjimku.

Pamatujete si na obrovskou stěnu, na které se na konferenci WWDC vizualizovala všechna aktuální stažení aplikací? Kde byly vidět ikony aplikací dostupných v App Store a když došlo ke stažení / koupení některé z nich, aplikace zablikala? Tak nyní můžete mít stejný efekt přímo ve svém Macu

Celý článek

Apple ve třetím čtvrtletí: historicky vysoké tržby, nárůst zisku o 78 procent

Společnost Apple zveřejnila finanční výsledky za třetí čtvrtletí svého fiskálního roku 2010, které skončilo 26. června 2010. Společnost vykázala rekordní tržby ve výši 15,7 miliardy dolarů a čistý čtvrtletní zisk 3,25 miliardy dolarů, neboli 3,51 dolaru na akcii. Mezinárodní prodej se na čtvrtletních tržbách podílel 52 procenty.

Společnost Apple za toto čtvrtletí prodala 3,47 milionu počítačů Mac, což představuje nový čtvrtletní rekord a 33procentní jednotkový nárůst proti stejnému čtvrtletí předchozího roku. Společnost za čtvrtletí prodala 8,4 milionu telefonů iPhone, což představuje 61procentní jednotkový nárůst proti stejnému čtvrtletí předchozího roku.

Celý článek

Apple Mac mini 2010: výkon zakletý v hliníku (Zkušenosti)

Představení malého Maca mini modelového roku 2010 bylo velkým překvapením především v oblasti jeho nového vzhledu. Zatímco upgrade vnitřního hardwaru se očekával, tak razantní redesign ne.

Vzhled nového Maca mini se opravdu povedl, i když si mnoho majitelů předchozího modelu ze začátku myslí naprostý opak. Jeho tělo je celé vyrobeno z jednoho kusu hliníku, pouze s výjimkou zadního čela s konektory a spodního kruhového krytu usnadňujícího přístup k vnitřním komponentám počítače.

Celý článek

Jumsoft Goodies: doplňky (nejen) pro iWork zdarma

Chcete své iWork dokumenty a prezentace rozšířit prostřednictvím mnoha zajímavých šablon nebo vytvářet graficky povedené emaily? Máme pro vás tip, kde si jich několik set opatřit zcela zdarma.

Celý článek

.