Zavřít reklamu

Steven Milunovich, analytik firmy UBS, včera investorům rozeslal výsledky průzkumu, podle něhož bylo mezi všemi prodanými iPhony za druhý kvartál letošního roku 16 % iPhonů SE.

Průzkum byl proveden v USA společností Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) a zúčastnilo se ho 500 lidí. Odhalil, že 9% ze všech zákazníků, kteří si ve druhé čtvrtině roku 2016 koupili iPhone, investovali do iPhonu SE 64 GB a 7% do iPhonu SE 16 GB. Podle Milunoviche se jedná o neočekávaný úspěch nového čtyřpalcového iPhonu, který ovšem pravděpodobně bude mít negativní dopad (z hlediska marží a investorů) na průměrnou cenu, za kterou se iPhone prodává.

Na to má podle Milunoviche (odkazujícího na průzkum CIRP) mít vliv také o 10% nižší průměrná kapacita prodávaných iPhonů. Průměrná prodejní cena iPhonu tak má být v současnosti 637 dolarů, přičemž na Wall Street panuje konsensus odhadující tuto částku na 660 dolarů.

Milunovich přesto akcie Applu i nadále hodnotí statusem „kupovat“ a předpokládá, že podobné poklesy budou pouze krátkodobé. Firma UBS říká, že v příštím roce se prodeje iPhonů stabilizují a v násedujícím dokonce zvýší o 15 procent.

Zdroj: Apple Insider
.