Zavřít reklamu

Steven Milunovich, analytik firmy UBS, včera investorům rozeslal výsledky průzkumu, podle něhož bylo mezi všemi prodanými iPhony za druhý kvartál letošního roku 16 % iPhonů SE.

Průzkum byl proveden v USA společností Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) a zúčastnilo se ho 500 lidí. Odhalil, že 9% ze všech zákazníků, kteří si ve druhé čtvrtině roku 2016 koupili iPhone, investovali do iPhonu SE 64 GB a 7% do iPhonu SE 16 GB. Podle Milunoviche se jedná o neočekávaný úspěch nového čtyřpalcového iPhonu, který ovšem pravděpodobně bude mít negativní dopad (z hlediska marží a investorů) na průměrnou cenu, za kterou se iPhone prodává.

Na to má podle Milunoviche (odkazujícího na průzkum CIRP) mít vliv také o 10% nižší průměrná kapacita prodávaných iPhonů. Průměrná prodejní cena iPhonu tak má být v současnosti 637 dolarů, přičemž na Wall Street panuje konsensus odhadující tuto částku na 660 dolarů.

Milunovich přesto akcie Applu i nadále hodnotí statusem „kupovat“ a předpokládá, že podobné poklesy budou pouze krátkodobé. Firma UBS říká, že v příštím roce se prodeje iPhonů stabilizují a v násedujícím dokonce zvýší o 15 procent.

Zdroj: Apple Insider

Fanoušek filosofie, umění a vědy snažící se hledat analogie v produktech Apple.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    ja se budu drzet iphonka 5 s 64GB tak dlouho dokud Apple neprijde s novou technologii ktera by stala za to. Co povazuji za nejdulezitejsi je baterka, fotak, space a % snadne vymenit baterku.

    chipset z IP6S je tak dobrej ze zveda vydrz telefonu az to cloveka prekvapi takze spis doporucim prejit na SE a pak si par let pockat s dostatkem vykonu,vydrze/dva dny vklidu/,skvelym fotakem a moznosti si jednoduse vymenit starou baterku pac je to stale telo IP5S

    jj ja pujdu jen do 4″ formatu, deti maji iphony 6 a ty vubec nic nevydrzej. Uvidime co pristi rok prinese Apple, kazdopadne v rijnu budu v USA tak uvidime co podniknu..

celý text

Čtěte více.