Zavřít reklamu

Uživatelé iPadu mohou slavit. Apple jim totiž připravil dárek v podání první beta verze nového iOS 4.2, který do iPadu konečně přinese chybějící funkce. Ty jsme zatím mohli najít pouze na iPhonech a iPodech Touch. Apple pak představil také AirPrint, bezdrátový tisk.

iOS 4.2 byl představen před 14 dny Stevem Jobsem na velké jablečné konferenci a bylo řečeno, že se do oběhu dostane během listopadu. Dnes však byla pro developery vypuštěna první beta verze.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Na iPadu se tak konečně dočkáváme složek nebo multitaskingu. Velkou novinkou v iOS 4.2 ale bude také bezdrátový tisk, který Apple pojmenoval AirPrint. Služba bude dostupná na iPad, iPhone 4 a 3GS a iPod touch od druhé generace. AirPrint automaticky najde tiskárny sdílené v síti a uživatelé přístrojů s iOS budou moci tisknout text a fotografie jednoduše přes WiFi. Bez nutnosti instalovat jakékoliv ovladače nebo stahovat nějaký software. Apple v prohlášení uvedl, že se chystá podporovat opravdu širokou škálu tiskáren.

„AirPrint je nová silná technologie Applu, která se snoubí s jednoduchostí iOS, tedy žádné instalování, žádné nastavování a žádné ovladače,“ uvedl Philip Schiller, viceprezident produktového marketingu. „Uživatelé iPadů, iPhonů a iPodů touch budou moci pomocí jediného tapnutí tisknout bezdrátové dokumenty na HP ePrint tiskárnách nebo na dalších, které sdílejí na Macu či PC,“ prozradil Philler službu ePrint, která bude dostupná na tiskárnách HP a umožní tisk z iOS.

Podle posledních zpráv vám k fungování AirPrint nebude stačit pouze beta verze iOS 4.2, ale budete potřebovat také betu Mac OS X 10.6.5. Tato verze operačního systému prý také byla poskytnuta vývojářům, aby mohli novou funkci otestovat.

A redaktoři z AppAdvice už na svůj web stihli nahrát video s prvními dojmy z nového iOS 4.2 na iPadu, tak se na něj podívejte:

Zdroj: appleinsider.com, engadget.com

Diskuze k článku

  a/ docela mne mate nutnost iOS 10.6.5 pro AirPrint jak je formulováno v článku, spíše se myslím pro funkci SDK v počítači bude systém nutný, nicméně AirPrint by měl být nezávislý a fungovat z iPadu přímo na tiskárnu

  b/ až to nějaký vývojář sosne, dejte vědět, zda je tam česká klávesnice a česká menu

  THX

  AirPrint
  a/ pres sdilenou tiskarnu na Macovi prave s tim novym OS
  b/ na vybranych tiskarnach pouze od HP s funkci ePrint, tj. pripojene na web bez nutnosti mit zaply pocitac, pres ktery tisknes, tiskarna ma svoji email adresu a tisknes na ni primo z iPadu – vice HP ePrint

  Tisk na Canon PIXMA MP-640 přes SHARE ze systémových aplikací funguje. Pages&Keynotes&Numbers budou potřebovat update – není menu TISK.
  Docela bude pro někoho problém s 3G verzí – z menu zmizelo APN nastavení a heslo „internet“ je třeba zadat přes iPhone Utility jako profil v případě operátora O2 CZ.
  Taky mi zmizelo menu SIM TOOLS z mé MicroSim předplacenky O2 – nejde tedy zjistit zůstatek kreditu na předplacence.
  Jinak toto píši plně v češtině na iPodu s touto 4.2 beta. Zatím vše O.K.

celý text

Čtěte více