Zavřít reklamu
instameet-brno
Foto: Radim Zbořil Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

První jarní sobota vylákala ven plno fotonadšenců a snad i proto měl první brněnský Instameet tak hojnou účast. V Mariánském údolí kousek za moravskou metropolí se 21. března sešlo 75 instagramerů a byl tak překonán pár týdnů starý rekord z Prahy. Je nás zkrátka čím dál víc! Úvodní slova organizátorů a povinné hromadné foto záhy vystřídal takřka volný foto program cestou napříč údolím, během které jsme všichni pobíhali podél stezky a „lovili“ ty nejzajímavější záběry.

Počasí nám přálo a i díky jasné obloze a slunci jsme mohli hojně využít odrazů na hladině místních vodních ploch, pracovat s protisvětlem a stíny či fotit přírodu probouzející se ze zimního spánku. Sem tam byly k nalezení vrbové „kočičky“, kvetly první fialové jaterníky a celé údolí se začínalo svěže zelenat.

[youtube id=“FmO0REhl5H8″ width=“620″ height=“360″]

Fotografický potenciál jarního Mariánského údolí jsme využili naplno. Fotili jsme (se) na zídkách, hrázích a březích u vodních ploch, ve skalách a na kopcích mezi stromy, na loukách v trávě. Pro většinu přítomných to byl první den, kdy bylo v tomto roce už relativně teplo a hezky, a i když je Mariánské údolí z fotografického hlediska poměrně průměrná lokalita, všichni byli nadšeni z jarní atmosféry a pučící prosluněné přírody. To si koneckonců můžete ověřit pod hashtagem #wwim11brno, pod kterým na Instagramu naleznete přes 230 fotografií, jež vyzařují pozitivní energií a jarní náladou.

Na přibližně desetikilometrové trase údolím se přirozeně tvořily různé skupinky, které se volně mísily a prolínaly. Staří přátelé si po čase popovídali, noví lidé se poznávali, vyměňovali si zkušenosti a kontakty a dokonce jsme zaznamenali i přátelské hovory mezi brňáky a pražáky, kteří sem vážili dalekou cestu. Positive vibes byly zkrátka ve vzduchu, to se musí nechat!

 

Pohodovou atmosféru podpořilo i čepované Starobrno, u kterého si někteří instagrameři dopřáli odpočinku sobotního odpoledne, jiní (ti zodpovědnější) pak tekutý chléb vyměnili za dobrodružství na vápencovém kopci Hády, kde mohli plně využít kouzelného brněnského západu slunce.

A co ještě zbývá dodat? Pokud jste na Instameetu nebyli nebo na něj chcete zavzpomínat, podívejte se na videa Radima Zbořila či Jakuba Žižky, a jestli jste zvědaví, co někteří instagrameři prováděli i po setmění, podívejte se na video od Czech Vibes, které hovoří za vše.

Jak už tomu na Instameetech bývá, instagrameři měli i plno příležitostí vyhrát zajímavé ceny. Soutěžilo se o ceny od e-shopu metrostore.cz či o poukázku od vyvolejto.cz, a to v kategoriích portrét, odraz či skok. Instameety jsou zkrátka plné zábavy, ale i příležitostí a pokud stále váháte, zda se k nám příště přidat, tak vězte, že se s vámi setkáme moc rádi a nezapomeňte si prohlédnout fotografie pod hashtagem #wwim11brno!


[youtube id=“FFVGI8TLfqQ“ width=“620″ height=“360″]

[youtube id=“p82sykj7wQ4″ width=“620″ height=“360″]

Autorka: Aki Votrubová

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více