Zavřít reklamu

V rámci soudního sporu mezi Applem a Samsungem byl jako první svědek předvolán Christopher Stringer. Tento cupertinský designér patří k vyvoleným, kteří pod přísným dohledem Steva Jobse a Jonyho Iva tvořili návrhy iPhonu a jablečného tabletu, jenž později získal název iPad. Stringer u soudu ukázal několik dalších zamítnutých designových prototypů iPhonu a iPadu a opět tak trochu poodkryl způsoby, jimiž kalifornská společnost své produkty tvoří.

Na některých nikdy nepoužitých prototypech jsou jasně vidět typické designové rysy produktů značky Sony. Například „Apple Proto 87“ rozhodně nevypadá, že by měl mít něco společného s prací cupertinských designérů. Tento návrh plochého, metalicky černého telefonu s ostrými hranami má ovládací prvky i konektory na bočních stranách a postrádá jednoduchou eleganci produktů od Applu.

Stringer se vyjádřil, že než první iPhone vznikl, návrháři z Applu vytvořili stovky různých modelů a vyzkoušeli na nich nekonečné množství designových prvků. Za zmínku jistě stojí prototyp iPadu s názvem „Apple Proto 0874“. Tento model je zajímavý svým masivním přečnívajícím rámečkem, který měl zaručit lepší přilnavost k podložce. V jistých ohledech je toto řešení, které můžete vidět na obrázku níže, jistě praktické, ale ve společnosti Apple se vždy dbalo na stoprocentně čistý design produktu. Není proto divu, že „Apple Proto 0874“ zůstal jen na pomyslné podlaze střižny.

Galerie – iPhone prototypy

Galerie – iPad prototypy

Další snímky si můžete prohlédnout v obsáhlé galerii na stránkách serveru TheVerge.

Zdroj: TheVerge.com
.