Zavřít reklamu

Spolu s koncem dalšího týdne vám na stránkách Jablíčkáře přinášíme tipy na filmové novinky z programové nabídky streamovací služby HBO Max. Tento týden vás čeká například Princezna zakletá v čase, válečná Ulička slávy nebo dokument Mečiar.

Princezna zakletá v čase

Pohádka o princezně, která kvůli zlé kletbě uvízne v časové smyčce a prožívá své 20. narozeniny stále dokola. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit.

Mečiar

Tento dokument sleduje bývalého slovenského politika Vladimíra Mečiara a jeho vliv na tehdejší a současnou slovenskou společnost. Zkoumá archetyp politika, který se v dějinách stále vrací. Proč jsme tak náchylní k slepé víře v silné vůdce?

Běh proti větru

V Etiopii si dva dospívající chlapci snaží splnit své sny. Abdi se chce jednoho dne stát olympijským běžcem a Solomon touží být fotografem. Přestože se navzájem rozdělí, jejich cesty se v dospělosti opět protnou.

Ulička slávy

Devatenáctiletý Billy, který se v Iráku zapojil do nebezpečné bitvy, přijíždí na pár dní domů, aby se zúčastnil slavnostní přehlídky. V očích americké veřejnosti jsou hrdinové. Ale vidí se tak i samotní vojáci?

Americký outsider

Film inspirovaný skutečnými událostmi zachycuje jedinečný příběh Kurta Warnera (Zachary Levi) a dlouhá léta překážek a neúspěchů, které mohly ohrozit jeho hvězdnou kariéru v NFL. V té době se jeho sny zdály téměř nedosažitelné. S podporou oddané ženy Brendy (Anna Paquinová) a milující rodiny, trenérů a spoluhráčů však Warner našel sílu ukázat světu svou velikost a talent. Povznášející snímek dokazuje, že je možné dosáhnou všeho, když máte víru, rodinu a odhodlání.

.