Zavřít reklamu

Apple na WWDC24 představil novou funkci pro uživatele iPhonů, kteří mají také počítač Mac. A už když vidíte tu prezentaci funkce, toužíte to vyzkoušet. Vypadá to totiž skvěle, jednoduše a použitelně. Jmenuje se to iPhone Mirroring, tedy zrcadlení iPhonu a ušetří nám to hodně času. 

Co je to hlavní kouzlo samotné funkce? Že budete moci používat iPhone, i když jej nebudete mít v ruce. Apple tomu říká zrcadlení a podle jeho prezentačního videa se to tak také chová, protože to, co se děje na displeji iPhonu, se odráží na displeji Macu. Jde se o rozšířené Kontinuity, která už mezi iPhony a Macy funguje poměrně spolehlivě a toto jí dává ještě další rozměr. 

Apple-WWDC24-macOS-Sequoia-iPhone-Mirroring-drag-and-drop-240610

Kontinuita pro macOS umožňuje vašim různým zařízením Applu bezproblémově spolupracovat. Na iPadu tak můžete zahájit nějaký úkol a pokračovat v něm na Macu, rychle sdílet soubory mezi zařízeními, odemykat Mac pomocí Apple Watch a další. Nyní vám iPhone Mirroring umožní dělat více s vaším iPhonem přímo z vašeho Macu, aniž byste se po něm museli natahovat, zvedat ho ze stolu, vyndávat z kapsy, a dokonce ho třeba odemykat. 

Jak to funguje 

Chcete-li získat přístup k iPhonu na vašem Macu, můžete kliknout do doku a vyskočí vám okno, které zrcadlí to, co je na vašem iPhonu. Můžete vidět svou tapetu, můžete procházet mezi obrazovkami… Nejde ale jen o nějaké prosté zrcadlení, protože vše, co vidíte, můžete také ovládat. Můžete otevřít libovolnou aplikaci a interagovat s ní, stejně jako na telefonu, jen pomocí trackpadu, myši a klávesnice Macu. Můžete procházet Instagramem nebo kontrolovat a upravovat fotografie, zanechat komentář v sociální síti atd. Vidíte zde také oznámení, se kterými můžete dále pracovat.  

Apple-WWDC24-macOS-Sequoia-iPhone-Mirroring-iPhone-notifications-on-Mac-240610

Nejlepší na tom je, že na vašem iPhonu se neděje zhola nic. I když uvnitř něho tedy všechny tyto procesy probíhají, displej je stále zamčený a nikdo nemůže vidět, co na něm v Macu děláte. Navíc je zde přítomna ještě jedna vychytávka, a to přetahování souborů. Cokoli tak půjde z iPhonů přesunout nebo kopírovat do Macu a obráceně. Třeba stáhnete video, upravíte ho na velkém displeji a zase ho vrátíte do iPhonu už v sestříhané podobě (možnost přetahování souborů však přijde až později v tomto roce). 

Je zde ale několik podmínek. Předně jde o to, aby měl váš Mac operační systém macOS 15 Sequoia a iPhone zase iOS 18. Funkce také bude k dispozici jen na počítačích Mac s čipy Apple Silicon a počítačích Mac s procesorem Intel s bezpečnostním čipem T2. Samozřejmě to také vyžaduje, aby byl váš iPhone a Mac přihlášen pomocí stejného Apple ID s využitím dvoufaktorového ověřování, zařízení byla blízko sebe a měla zapnuté Bluetooth a Wi-Fi a váš Mac nepoužíval AirPlay nebo Sidecar. 

.