iWant

Vybíjí se vám AirPods extrémně rychle? Problém můžete snadno opravit

iWant

AirPods jsou pro mnoho z nás jednou z nejlepších novinek, které Apple za poslední roky představil. Jedná se totiž po dlouhé době o zcela nový produkt, který navíc skutečně usnadňuje život. Poslední dobou si však začali uživatelé na populárním diskusním fóru Reddit stěžovat na problémy s extrémně rychlým vybíjením sluchátek. Slovo extrémně je zde skutečně na místě, protože se některým uživatelům vybíjí 30% kapacity energie za jeden den v případě, kdy sluchátka nepoužívají a mají je zasunuty v nabíjecí krabičce.

Problém je v tom, že i když AirPods zasunete do krabičky správně, ostatně příliš možností jak je tam zasunout špatně aby šla zavřít stejně nemáte, obal nedetekuje sluchátka a ty tak nejen že se nenabíjí, ale zůstávají připojena k iPhonu. Problém má většinou jednoduché řešení, ale bohužel jak naznačují příspěvky uživatelů i na fórech Applu, nemusí fungovat ve sto procentech případů. Pokud vás tento problém taktéž trápí zasuňte obě sluchátka do nabíjecí krabičky a stiskněte jediné tlačítko které krabička má na dobu 15 vteřin.

Tlačítko držte do té doby než dioda několikrát blikne oranžovou barvou a následně začne blikat bíle. Tím jste právě resetovali své AirPods a musíte je znovu jednoduše připojit k iPhonu tím, že otevřete krabičku v blízkosti telefonu. Pokud vám ani resetování sluchátek problém s rychlým vybíjením nevyřeší, pak nezbývá než zajít k vašemu prodejci a sluchátka reklamovat.