Zavřít reklamu

Budíky a minutky

Díky novinkám, které přinesl operační systém macOS Ventura, můžete konečně využít Siri na vašem Macu k nastavování budíků a minutek. Stačí, když zadáte příkaz „Set the timer for XY minutes“, případně „Set the alarm for XY“. Bohužel ani v macOS Ventura nelze nastavit více než jednu minutku naráz, tento problém ale můžete vyřešit tak, že namísto druhého odpočtu nastavíte standardní budík.

Přístup při uzamčení

Pokud máte na vašem Macu povolenou funkci Reagovat na frázi „Hey Siri“, můžete s hlasovou digitální asistentkou komunikovat i tehdy, když je váš Mac zamčený. V levém horním rohu obrazovky vašeho Macu klikněte na  menu -> Nastavení systému, a v panelu v levé části okna zvolte Siri a Spotlight. V hlavní části okna nakonec aktivujte funkci Povolit Siri při uzamčení.

Přizpůsobení odpovědí

Siri na vašem Macu nabízí možnost hlasové i textové odpovědi, stejně jako možnost zobrazení přepisu vašeho příkazu. Pokud některou z těchto funkcí chcete vypnout, zamiřte do levého horního rohu obrazovky vašeho Macu, kde kliknete na  menu. Následně zvolte Nastavení systému, v panelu na levé straně okna nastavení klikněte na Siri a Spotlight a poté v hlavní části okna klikněte na Odpovědi Siri. Nakonec aktivujte požadované možnosti.

Psaní Siri

Přešli jste nedávno na macOS Ventura a marně si lámete hlavu s tím, kde najít možnost aktivace zadávání psaných požadavků pro Siri? V levém horním rohu obrazovky vašeho Macu klikněte na  menu -> Nastavení systému. V levém panelu okna nastavení tentokrát zvolte Zpřístupnění. V hlavním okně vyhledejte položku Siri, klikněte na ni a aktivujte položku Zadávání textu pro Siri.

Oprava dotazu

Tento tip sice není žhavou novinkou, která by čerstvě přibyla až s příchodem macOS Ventura, určitě se jej ale hodí připomenout. Pokud máte na vašem Macu aktivovaný přepis dotazů, můžete Siri opravit v případě, že se přeslechla. Stačí v přepisu vašeho příkazu kliknout na slovo, které Siri přetlumočila chybně, a opravit jej.

.