Zavřít reklamu

Apple Watch jsou nejlepší chytré hodinky, kdy jsou samozřejmě ideální prodlouženou rukou vašemu iPhonu. Vyjma toho ale nabízejí přidanou hodnotu v měření všech těch zdravotních funkcí, kdy nás i motivují k pohybu. Samsung má na ně odpověď v podobě svých Galaxy Watch. Nyní však vydal náramek Galaxy Fit3 a není to vůbec špatné zařízení. 

Mnohokrát jsme se už bavili o tom, co by kdyby Apple představil ještě levnější Apple Watch nebo dokonce jen nějaký fitness náramek. Představit si to mohlo být poměrně těžké, jenže Samsung nyní ukázal, jak by to mohlo vypadat, fungovat a kolik by to určitě v podání Applu nestálo. Jeho Galaxy Fit3 totiž vyjde na pouhých 1 500 Kč a vzhledem k tomu, co toto zařízení umí, je to naprosto nedostižná cena. 

Představte si Apple Watch bez možnosti instalování aplikací 

Máme možnost pravidelně zkoušet i novinky Samsungu, takže se nám pod ruce a vlastně i doslova na ruce dostaly Galaxy Watch4, Watch5 i Watch6, a to ve všech variantách, tedy jak v té základní, tak klasické nebo verze Pro. Tyto chytré hodinky používají operační systém Wear OS Googlu k tomu, aby byly jasnou konkurencí pro Apple Watch, takže do nich můžete instalovat aplikace z Google Play. Samozřejmě jinak obsahují všechny pokročilé funkce a technologie na měření aktivit i zdraví. 

Galaxy Fit3 je ale „jen“ fitness náramek, který je vzhledem podobný spíše Apple Watch, zbytkem nicméně kopíruje nadstavbu Samsungu, která jede na Wear OS. Ostatně samotný náramek vypadá spíše jako Apple Watch než Galaxy Watch, za což může hranaté hliníkové tělo, které ale nemá korunku nýbrž jen jedno tlačítko. I ty řemínky vlastně měníte velice podobně, jako na Apple Watch, tedy stiskem příslušného tlačítka na spodní straně náramku. 

To nejzajímavější ale je, že Samsung vzal vzhled prostředí Galaxy Watch a kompletně jej uzpůsobil levnějšímu řešení, které nepostrádá nic důležitého, tedy až právě na přítomnost obchodu Google Play. Absenci tlačítka zpět pak simulují gesta. Na levé obrazovce jsou ale notifikace, vpravo dlaždice, nahoře najdete panel rychlých nabídek (ovládací centrum) a dole jsou předinstalované aplikace v menu. I ty ciferníky si měníte dlouhým podržením plochy. 

Udělá Apple svůj náramek? 

Samsungu se skutečně povedlo dostat svého do levného fitness náramku to hlavní a patřičně tím zavařil svým hodinkám. Nenáročný uživatel se totiž s náramkem spokojí, stejně tak děti a starší uživatelé. Jako cenu by měl takový Apple Fit? Vzhledem k ceně Apple Watch SE, které aktuálně v Apple Online Store stojí 6 990 Kč, bychom se mohli pohybovat někde kolem čtyř tisíc Kč. Mělo by ale smysl, aby Apple něco podobného dělal? 

Apple nedělá levná zařízení. Výjimek najdete v jeho portfoliu jen hrstku, kdy to jsou právě Apple Watch SE, iPhone SE a popřípadě HomePod mini. I když by se nám takový produkt z dílny Applu, jakým je Galaxy Fit3, docela zamlouval, neočekáváme, že se jej někdy dočkáme. Samsung je ale nutné za jeho snahu pochválit. Jeho fitness náramek totiž jistě osloví všechny ty, kteří chtějí z jeho ekosystému vytěžit více, ale nechtějí zrovna utrácet za Galaxy Watch. 

Samsung Galaxy Fit3 koupíte zde

.