Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Všichni to známe. Věčně umatlaný displej, špína a mastnota. Každý den cestujeme hromadnými prostředky, podáváme si ruce s lidmi, bereme do ruky nejrůznější věci… Zkrátka při každé činnosti nám na rukou ulpívají různé bakterie, viry, nečistoty a mastnota. Následně bereme do ruky iPhone nebo iPad a všechno, co máme na rukách, se hezky usadí na displeji.

Na konci dne nebo v jeho průběhu nám tak nezbývá nic jiného, než použít nějaký čistící prostředek s hadříkem a všechno vyčistit. Jenže není čistidlo jako čistidlo. Osobně jsem si velmi oblíbil Whoosh! Screen Shine Pocket, který na vašem zařízení vytvoří neviditelnou nanovrstvu.

Když jsem čisticí prostředek poprvé nastříkal na displej iPhonu, přišlo mi to jako kouzlo. Schválně jsem mastným prstem přejel po displeji telefonu a k mému údivu jsem následně nenašel žádné stopy. Nanovrstva vše pohltila a zároveň jsem cítil příjemný skluz prstu po zařízení. Tradiční otisky, které jinak okamžitě naskočí, se neobjevily.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Podle posledních statistik si také hodně uživatelů bere své chytré telefony a zařízení s sebou i na toaletu. Sám si rád krátím dlouhou chvíli hraním nějakých her nebo četbou. Podle inženýrů ze Spojených států, kteří čistidlo mají na svědomí, umí Whoosh! likvidovat i fekální bakterie a viry, které se usazují právě při pobytu na toaletách.

Whoosh se také může pochlubit tím, že ho ve svých obchodech po celém světě prodává dokonce i Apple. Prostředek neobsahuje žádný alkohol, takže se nemusíte obávat, že by se dostal do nepovolaných rukou mezi děti nebo si ho omylem nastříkali na obličej. Nic neucítíte, ani když si ho nastříkáte do úst. Ostatně podobným způsobem ho představují i prodavači v Apple Storech.

Nanovrstva na vašem zařízení samozřejmě nevydrží věčně, obvykle jen pár hodin, po kterých se na displeji začnou objevovat staré známé nečistoty a šmouhy. Několik hodin bez nich ale je vždy příjemných. Osobně všechny zařízení včetně Apple Watch čistím každý večer, než je dávám nabíjet. Mám tak jistotu, že druhý den ráno bude vždy vše čisté a připravené k použití. Zároveň mi přijde mnohem příjemnější sahat na čistý displej bez patlanců a skvrn.

Výhodou je také to, že Whoosh! v základním balení obsahuje i hadřík se speciální antibakteriální úpravou PROTX2. Koupit ho můžete v různých baleních – od 8 ml přes 30 ml až po velké balení 100 + 8 ml – v EasyStore od 169 korun.

Ne každý jistě má stejný návyk jako já, tedy čistit displeje svých zařízení denodenně, a když už ano, mnozí používají třeba jen obyčejnou, čistou vodu. Woosh! nicméně nabídne za relativně pár korun trochu vyšší ochranu, kvůli které možná budete mít důvod si na denní čištění navyknout – je příjemné brát do ruky vždy, pokud možno, co nejčistší telefon nebo tablet.

Diskuze k článku

    Whoosh používáme v práci na iPady a obrazovky všeobecně cca 2 měsíce. Čistí dobře ale o nějaké nanovrstvě nemůže být ani řeč. Zapatlané to je prakticky okamžitě takže lidi, nepropadněte hype. Jedna důležitá věc je, že ta malá lahvička nevydrží na dlouho a za ty peníze je to velmi špatná investice. Doporučuji raději pořádný hadřík z mikrovlákna a hold si to jednou za den vyčistit a taky neuškodí občas si umýt i ruce :-)

    Skla na iPadech a iPhonech mají vrstvu proti zanechávání otisků a mastnotě. Možná to tak nevypadá, ale jak tady někteří zmiňují většinou je stačí utřít čistým suchým hadříkem(rukáv). Zkuste to u levnějších zařízeních. Tam se vám to ani náhodou nepovede. V horším případě stačí vlhký hadřík s kapkou jaru. Nešmudlat jen rozetřít pěnu a setřít papírovou utěrkou nebo kapesníkem. Sklo bez čmouh jako nové.

celý text

Čtěte více