Zavřít reklamu

Čínská společnost Xiaomi představila nové chytré hodinky, které nesou označení Mi Watch a jakoby z oka vypadly Apple Watch. Začnou se prodávat za 185 dolarů (zhruba 5 000 korun) a nabídnou modifikovaný operační systém Google Wear OS.

Už na první pohled je jasné, kde se Xiaomi při návrhu svých chytrých hodinek inspirovalo. Zaoblený obdelníkový displej, totožně vypadající ovládací prvky a celkové vizuální vzezření jasně poukazuje na designové prvky Apple Watch. U výrobků společnosti Xiaomi není „inspirace“Applem neobvyklá, viz. některé jejich smartphony, tablety či laptopy. Dle parametrů by však nemuselo jít o špatné hodinky.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Mi Watch disponují téměř 1,8″ AMOLED displejem s jemností 326 ppi, integrovanou baterií o kapacitě 570 mAh, která by měla údajně vydržet až 36 hodin, a procesorem Qualcomm Snapdragon Wear 3100 s 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti. Samozřejmostí je pak podpora Wi-Fi, Bluetooth a NFC. Hodinky podporují také eSIM s podporou sítí 4. generace a disponují snímačem tepové frekvence.

O něco kontroverznější pak může být software, který se v hodinkách nachází. Prakticky jde o přeskinovaný Google Wear OS, který Xiaomi nazývá MIUI a který se v mnoha ohledech silně inspiruje u Applovského watchOS. Na příklady se můžete podívat v přiložené galerii. Kromě obměněného designu Xiaomi upravilo také některé nativní aplikace Wear OS a vytvořilo si i další vlastní. Hodinky se momentálně začaly prodávat jen na čínském trhu, dá se však očekávat, že se s nimi společnost chystá přinejmenším i do Evropy.

Zdroj: The Verge

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více