Zavřít reklamu

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Pro další interesantní posilu si sáhl Apple do Evropy. Po loňském příchodu Angely Ahrendtsové nyní v britských vodách pátral po hudebním talentu a z BBC Radia 1 získal Zana Lowa. Ten by mohl být výraznou posilou při vývoji nové hudební služby kalifornské společnosti.

Novozélandský DJ pracoval pro stanici BBC dvanáct let a do Applu přichází podle The Guardian pracovat na „nové iTunes Radio službě“, což by podle všeho mohla být nová streamovací služba, kterou se Tim Cook se svými kolegy chystá postavit na základech Beats Music.

Jednou z předností Beats Music je, jak služba dokáže sestavovat hudební obsah na míru každého uživatele, a měla by to být zároveň i jedna z přednostní zbrusu nové služby pod značkou Applu. Ke zdokonalování podobných algoritmů by nyní měl přispívat také Zane Lowe.

Lowe se během svého působení v rádiu BBC proslavil hledáním talentů a na vrchol pomohl například Arctic Monkeys, Adele nebo Edu Sheeranovi, jejichž skladby označoval jako „nejžhavější nahrávky na světě“. Cit pro talent a sestavování populárních playlistů jsou jedny ze schopností Lowa, které v Applu jistě využije.

Naposledy bude v Radiu 1 vysílat Zane Lowe 5. března, poté se i se svou rodinou přesune za oceán a jeho show bude moderovat Annie Macová. „Chtěl bych všem v Radiu 1 poděkovat za jejich podporu a přátelství. Stanice mi dovolila sdílet neuvěřitelnou hudbu s nejlepšími hudebními fanoušky v zemi,“ uvedl Lowe.

„Miloval jsem na tom každou minutu. Teď přede mnou leží vzrušující časy,“ dodal evidentně těšící se z nové výzvy Lowe. Ten má ze svého působení kontakty na nejlepší lidi z oboru, což by se mohlo ukázat jako další důležitý díl při skládání nové hudební služby v Applu. Podobnými konexemi se chlubí i Dr. Dre a Jimmy Iovine, kteří přišli do Applu loni z Beats, a nyní se s velkou pravděpodobností na vývoji nástupce Beats Music také podílejí.

Podle posledních zpráv by měl Apple se svou novou službou vyrukovat do poloviny letošního roku a má s ní velké ambice.

Zdroj: The Guardian, BBC
Foto: Chris Thompson

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více