Zavřít reklamu

Hádanková adventura Myst se v době svého vydání stala nečekaným hitem. Když v roce 1993 poprvé zamířila exkluzivně na počítače MacIntosh, nikdo ale netušil, jak dlouhý život má tahle zajímavá hra před sebou. Za těch dvacet osm let své existence se totiž dočkala řady portů a předělávek. Ta poslední, která nás dnes nejvíce zajímá, vyšla úplně původně již minulý rok, exkluzivně pro VR headset Oculus Quest. Nyní se remake čtvrt století staré hry podívá i na macOS.

Myst předělávalo studio Cyan Worlds Inc úplně od podlahy. Jenom aby ne, když jde o projekt určený primárně pro hraní ve virtuální realitě. Remasterovanou verzi klasiky můžete ale rozběhnout i na úplně klasické sestavě na normálním monitoru. Jako přídavek k obsahu původní doby navíc můžete v remasterované verzi hry kromě nových grafických modelů i zcela nové zvuky, interakce a náhodně generované hádanky. Prostě řadu věcí, které si nemohli tvůrci vzhledem k limitací dnes již starověkého původního hardwaru v době vzniku původní hry dovolit.

Z hlediska hratelnosti jinak zůstává remaster věrný původní hře z devadesátých let. Jste tak vysazeni na podivném, fantastickém ostrově, kde na vás čeká velké množství tajuplných hádanek. Když je úspěšně vyřešíte, otevřou se vám postupně čtyři brány do jiných světů, které vám odhalí záhadu minulosti herního světa. Pokud se tak chcete bavit u desítkami let prověřené hry, je Myst sázkou na jistotu. Zvlášť pokud vlastníte i nějaký ten headset pro virtuální realitu.

  • Vývojář: Cyan Worlds Inc
  • Čeština: Ne
  • Cena: 24,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Oculus Quest
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 11.5.2 nebo novější, čtyřjádrový procesor od Intelu nebo Apple M1, 8 GB operační paměti, grafická karta Nvidia GTX 1050 Ti nebo lepší, 20 GB volného místa na disku

 Hru Myst můžete zakoupit zde

.