Zavřít reklamu

Za několik posledních let dominovala trhu jména PlayStation, Xbox a Nintendo. Někteří však spekulují, že to může změnit nepotvrzená, ale očekávaná, Apple TV.

Nat Brown, bývalý inženýr Microsoftu a zakladatel projektu Xbox, napsal na svůj osobní blog o tom, jak si Microsoft (ne)poradil s projektem Xbox. Brown napsal, že jediným důvodem proč je Xbox tak úspěšný, není protože je dobrý, ale protože to, co nabízí Sony a Nintendo, je ještě horší.

Podle Browna Microsoft dramaticky selhal, co se týče her od nezávislých vývojářů. Ve svém článku kritizuje Microsoft za to, že je pro nezávislé vývojáře téměř nemožné dostat jejich hru na Xbox a potom ji propagovat a prodávat.

„Proč nemohu naprogramovat hru na Xbox s použitím nástrojů za 100 dolarů (1800 korun), mého Windows notebooku a otestovat ji doma a u kamarádů na Xboxu?. Microsoft je blázen, když za normálních podmínek neumožní nezávislým vývojářům, ale také generaci věrných dětí a teenagerům vytvářet hry pro konzole.“

A právě do tohoto segmentu může přijít Apple a ovládnout ho, říká Brown. Apple má už nyní velmi úspěšný systém na publikování a propagování aplikací, který je pro vývojáře jednoduchý a mohl by způsobit kolaps hlavních herních konzolí Microsoftu (Xbox 360), Sony (PlayStation 3) a Nintenda (Wii a Wii U).

„Až budu moci, budu první, kdo začne vytvářet aplikace pro Apple TV. A vím, že na tom případně vydělám. Vytvářel bych hry klidně i pro Xbox, kdybych mohl a kdybych si byl jistý, že na tom budu moci něco vydělat.“

V současné chvíli nevíme nic o nové Apple TV a jestli vůbec bude nějaká nová a lepší Apple TV (kromě komponentů). Nevíme nic ani o novém Xboxu. Avšak pokud má Brown pravdu, Microsoft a Sony by se svými novými konzolemi měli něco udělat, hlavně co se týče zacházení s nezávislými vývojáři.

zdroj: Macgasm.com

Jsem student, co se zajímá o IT svět, Apple  a píše pro několik jablečných webů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  myslím že je to naprosto reálné.. ipad 4 má více než dostačující jak grafický tak výpočetní výkon a myslím že výkon se ještě zvýší,jak již bylo řečeno,ekosystém tu je a zcela by zapadal do celého ekosystému firmy apple..

   Ale zatím je apple Tv pořád „televize“, aplikacemi herní konzoli tězko nahradí.

  takže kdy nahradí appleTV herní konzole? když k ní přidáte ovladač a umonžníte spouštět nejrůznější aplikace které poběží pod iOS a ejhle,je tu to oč tu mluvíme.. to zatím je zcela namístě a myslím že se to v budoucnu změní,třeba i nepodařeným pokusem ale kdo ví.. snad jen návrháři tohoto zařízení..

  Mám PS3 i AppleTV a porovnávat tyhle systémy je opravdu nesmysl. Současná AppleTV v žádném případě nemůže PS3 v herní rovině vůbec ohrozit. Stejně tak PS3 neohrozí AppleTV, protože mi nikdy nebude streamovat iTunes knihovnu.

  Mimochodem… Sony PS3 pouští do systému některé aplikace ze smartphonů pod skupinou „mini“. Jsou velmi levné, ale na konzoli nic moc. Ono srovnávat třeba hry typu Far Cry 3 nebo Uncharted 3 s jakoukoliv akční hrou pro smartphone (třeba Infinity Blade) je opravdu směšné.

  Nikdo se nebavi o dnesku, ale o novejch konzolich a o tom, co prinese Apple a jestli toho vyuzije. 

  Popravdě nevěřím že Apple v horizontu příštích 1-2 let výrazně AppleTV vylepší  V prakticky současné podobě je AppleTV již pár let a nic nového na obzoru což mě fakt dost mrzí.

  Dle mého názoru je hlavním problémem to, že dotykové ovládání her a aplikací z iPhonu nelze na TV aplikovat a nic jiného Apple zatím nemá. Musel by přijít s nějakým ovladačem typu gamepad jako má playstation a pak by tyto apps těžko mohli být kompatibilní se stávajícími dotykovými na iOS. Spíše by mohli vycházet z OS X.

  Za pár dní by měla být představena PS4 a brzo jistě i nový Xbox. Výkon AppleTV by se musel x-krát zvýšit aby mohla být jen vzdáleně konkurencí pro tyto systémy.

  mam vse od Apple vcetne Apple TV ale uz me nebavilo cekan na jailbreak a minuly tyden jsem si koupil v alze za 1500 dongle MK 802 a Androidem. Ma to dualcore procesor, quad core grafiku s 3D akceleraci, jde k tomu pripojit USB hub a na nej vsechny mozne pertiferie na prvni naslapnuti, vcetne kamery a mikrofonu na skype, bezdratove klavesnice a mysi a externiho HDD. Pres bluetooth to komunikuje treba s Wii remotem nebo bezdratovym kontrolerem k PS3, ktery v rade her nahradi dotykovy displej. Za 20 kc jsem si z Google Play stahnul utilitu, diky kteremu se to pro zarizeni s podporou AirPlay tvari jako Apple TV a muzu na to streamovat ze sveho iPhonu a iPadu. Pritelkyne ma Android telefon a na ten si zase nainstalovala utilitu, ktera ji umoznuje streamovat na Apple TV, nebo na neco, co se tak tvari ….

  Dal jsem fanda Apple hracek, ale …Apple TV uz nic neprevalcuje. Bohuzel. 

celý text

Čtěte více.