Zavřít reklamu

Za několik posledních let dominovala trhu jména PlayStation, Xbox a Nintendo. Někteří však spekulují, že to může změnit nepotvrzená, ale očekávaná, Apple TV.

Nat Brown, bývalý inženýr Microsoftu a zakladatel projektu Xbox, napsal na svůj osobní blog o tom, jak si Microsoft (ne)poradil s projektem Xbox. Brown napsal, že jediným důvodem proč je Xbox tak úspěšný, není protože je dobrý, ale protože to, co nabízí Sony a Nintendo, je ještě horší.

Podle Browna Microsoft dramaticky selhal, co se týče her od nezávislých vývojářů. Ve svém článku kritizuje Microsoft za to, že je pro nezávislé vývojáře téměř nemožné dostat jejich hru na Xbox a potom ji propagovat a prodávat.

„Proč nemohu naprogramovat hru na Xbox s použitím nástrojů za 100 dolarů (1800 korun), mého Windows notebooku a otestovat ji doma a u kamarádů na Xboxu?. Microsoft je blázen, když za normálních podmínek neumožní nezávislým vývojářům, ale také generaci věrných dětí a teenagerům vytvářet hry pro konzole.“

A právě do tohoto segmentu může přijít Apple a ovládnout ho, říká Brown. Apple má už nyní velmi úspěšný systém na publikování a propagování aplikací, který je pro vývojáře jednoduchý a mohl by způsobit kolaps hlavních herních konzolí Microsoftu (Xbox 360), Sony (PlayStation 3) a Nintenda (Wii a Wii U).

„Až budu moci, budu první, kdo začne vytvářet aplikace pro Apple TV. A vím, že na tom případně vydělám. Vytvářel bych hry klidně i pro Xbox, kdybych mohl a kdybych si byl jistý, že na tom budu moci něco vydělat.“

V současné chvíli nevíme nic o nové Apple TV a jestli vůbec bude nějaká nová a lepší Apple TV (kromě komponentů). Nevíme nic ani o novém Xboxu. Avšak pokud má Brown pravdu, Microsoft a Sony by se svými novými konzolemi měli něco udělat, hlavně co se týče zacházení s nezávislými vývojáři.

zdroj: Macgasm.com
.