Zavřít reklamu

Retuš

Jednou z možností úprav, které můžete provést v nativních Fotkách na Macu, je retuš. Díky ní můžete částečně opravit dílčí nedokonalosti. Otevřete ve Fotkách snímek, který chcete upravit. Vpravo nahoře klikněte na Upravit a v panelu na pravé straně zvolte Retuš. Vyberte rozsah oprav a poté tažením a přejetím vyhlaďte problémové oblasti. V případě, že přetáhnete nebo provedete jinou nechtěnou akci, vezmete ji jednoduše zpět stiskem klávesové zkratky Cmd + Z.

Přiblížení části fotky

Pokud provádíte na snímků v nativních Fotkách na Macu detailnější úpravy na části fotografie, určitě oceníte možnost jejího přiblížení, abyste mohli pracovat precizněji. Přiblížení můžete provést například gestem rozevření dvou prstů na trackpadu, případně pomocí posuvníku v levé horní části okna Fotek.

Automatické úpravy

V některých případech vám může pomoci kouzelná funkce s názvem Automatické úpravy. Využívají ji hlavně uživatelé, kteří si s detailním upravováním a vylepšováním příliš nerozumí, případně se s dílčími úpravami nechtějí zdržovat. Pokud chcete jednorázové automatické vylepšení využít, stačí vpravo nahoře kliknout na ikonku kouzelné hůlky. V případě, že s úpravou nejste spokojeni, stačí na tlačítko jednoduše kliknout podruhé.

Filtry

Dalším rychlým a snadným způsobem úprav fotek na Macu v nativní aplikaci Fotky jsou přednastavené filtry. Pokud je chcete vyzkoušet, nejprve ve Fotkách otevřete snímek, který chcete upravit. Vpravo nahoře klikněte na Upravit a poté v horní části okna aplikace klikněte na kartu Filtry. Nakonec stačí jen ve sloupci vpravo vybrat požadovaný filtr.

Odstranění pozadí

Posledním tipem, který vám v našem článku představíme, je rychlé odstranění pozadí z fotky, respektive zkopírování objektu s možností vložení jinam. Nejprve v nativních Fotkách otevřete požadovaný snímek. Ujistěte se, že jste případně vypnuli Live Photo, klikněte na fotku pravým tlačítkem myši a zvolte Zkopírovat hlavní motiv. Nyní se přesuňte třeba do nativního Náhledu, na liště v horní části obrazovky Macu klikněte na Soubor a zvolte Nový ze schránky.

.