Zavřít reklamu

S iPhonem jde dnes propojit skutečně mnoho aktivit. Díky měřícímu zařízení GolfSense si můžete vzít svůj iPhone i na golfové hřiště, připnout na rukavici speciální tracker a změřit si, jak dokonalý je váš švih a na čem byste měli zapracovat…

golfsense-glove

Jsem studentem prvního ročníku bakalářského studia na FTVS UK v Praze a s golfem jsem se poprvé setkal před 8 lety. Aktivně se mu věnuji 7 let a poslední 2 roky se postupně přesouvám k trénování, proto jsem měl také o testování GolfSense zájem. Mám 3. trenérskou licenci a 4 roky jsem trénoval s kanadským trenérem, od kterého jsem se snažil naučit vše, co se dalo, abych to mohl využít ve svých trénincích, a poté tyto vědomosti předávat dál.

Zařízení

Když jsem se poprvé o GolfSense od společnosti Zepp dozvěděl, měl jsem obavy o rozměry a váhu zařízení. Pokud by bylo moc velké nebo těžké, tak by mohlo rozepnout rukavici, a tím ovlivnit švih, nebo hráči vadit tím, že by cítil jeho váhu na rukavici, či jen opticky. Po připnutí na rukavici jsem ale zjistil, že se není čeho bát. GolfSense jsem na ruce vůbec necítil a ve švihu zařízení nijak nebránilo.

golfsense

Aplikace

K zachycení vašeho švihu je nutné vedle připnutého GolfSense na rukavici mít také spuštěnou příslušnou aplikaci GolfSense for iPhoneAplikace sama o sobě funguje skvěle, s rychlou odezvou po provedení švihu. Při zapnutém Bluetooth se po zapnutí automaticky spojí se zařízením na rukavici a během chvilky můžete švihat. První nastavení doporučuji dělat doma před začátkem tréninku, nastavení vám zaberou pár minut.

Při prvním spuštění se přihlásíte přes e-mail a vyplníte osobní informace (věk, pohlaví, výška, držení hole – pravé/levé). V nastavení si vyberete držení hole, které se nejvíce podobá vašemu (je zde 100 různých možností), poté váš HCP a v jakých jednotkách chcete švih měřit (imperiální/metrické). Funkce Phone in Pocket vám dokáže změřit i rotaci vašich boků v nápřahu a prošvihu.

Dále si nastavíte, jaké máte hole. Zde mě nabídka trochu zklamala kvůli absenci modelů holí starších tří let, ale téměř u všech značek naleznete novější modely vašich holí, takže žádná výrazná chyba to není.

Nyní je nejrychlejší možností vrátit se z nastavení na základní obrazovku a provést pár švihů, přičemž tomu nejlepšímu dáte hvězdičku. Poté si v nastavení otevřete My Swing Goals pro nastavení vašich cílů. Na výběr máte ze tří již přednastavených modelů – Senior, Amateur, Professional. Při zvolení jedné z nich se vyplní všechny následující položky: Tempo, Backswing position, Club & Hand Plane a u všech holí Clubhead Speed. Při nastavení jednoho modelu už opět můžete švihat.

Vedle těchto modelů jsou ještě na výběr Starred Custom. První zmíněná možnost vám nastaví cíle automaticky dle švihu, kterému jste dali hvězdičku. V sekci Custom si můžete všechny parametry upravit dle vlastních preferencí.

Moje zkušenosti

GolfSense mě příjemně překvapil mnoha svými možnostmi měření a sledování švihu. Očekával jsem, že bude sledovat „pouze“ ruce a od toho počítat rychlost hlavy hole. Zařízení ale naprosto předčilo má očekávání. Autenticky vykresluje cestu hlavy hole, rukou nebo i „šaftu“. Zvlášť funkce vykreslení cesty šaftu se mi velmi líbí, jelikož je zde názorně vidět aktivita zápěstí a mně osobně to velmi pomohlo ve vedení rukou v prošvihu.

Je zde opravdu mnoho možností, jak měřit váš švih – například porovnávání švihu (compare) s PGA trenérem nebo s vaším jiným švihem (dnešním nebo jakýmkoli jiným). Další funkcí jsou kalendář/historie My History a osobní statistiky My Statistics. V historii si můžete najít každý švih, který jste zařízením změřili, přehrát si jej a znovu porovnat s jiným nebo se podívat na statistiky toho jednoho švihu. Ve statistikách máte počet změřených švihů, tréninků a z nich průměrné body, nejpoužívanější hůl, nejlépe hodnocenou hůl, průměrný počet švihů měsíčně a počet dní od posledního tréninku s Golfsense, ale hlavně procentuální změnu hodnocení švihu.

Pro správnou funkčnost aplikace během švihání si můžete uzamknout obrazovku, abyste omylem v kapse nemačkali některá tlačítka. Pokud si s GolfSense nebudete vědět rady, vlevo v nabídce Help máte tři odkazy na videonávody, uživatelskou příručku a na zákaznickou podporu. Nechybí ani návody, jak spojit GolfSense s iPhonem a jak celé zařízení používat, k těmto dvěma příručkám není potřeba internetové připojení.

Golfsense doporučuji každému trenérovi, který chce mít nějakou zpětnou vazbu k potvrzení jeho tréninkových metod. Také však i pokročilejším hráčům, kteří vědí, jakým způsobem zlepšovat svůj švih, a podle toho si nastavit i své švihové cíle. Dle mého názoru se jedná o velmi povedený a atraktivní výrobek, díky kterému lze mnohem lépe trénovat bez trenéra, ale také to mnohým trenérům usnadní vysvětlení svých metod žákům. Své místo si také nalezne i v dětském tréninku (10–13 let) ve formátu soutěže, díky bodování švihu.

Cena snímače GolfSense je 3 250 korun vč. DPH.

Za zapůjčení produktu děkujeme společnosti Qstore.

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/golfsense-for-iphone/id476232500?mt=8″]

Autor: Adam Šťastný

Odborný Apple magazín zaměřený na návody, recenze, novinky a názory, týkající se společnosti Apple a jejich produktů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.