Zavřít reklamu

Spolupráce společností Apple a Samsung není žádnou novinkou. V dnešním díle našeho seriálu o významných událostech v oblastech technologií si připomeneme den, kdy se jablečná společnost rozhodla investovat do výroby LCD panelů firmy Samsung Electronics. Kromě toho také na dnešní den připadá výročí představení počítače Datamaster od IBM.

Přichází System/23 Datamaster od IBM (1981)

Společnost IBM představila 28. července roku 1981 svůj stolní počítač System/23 Datamaster. Firma ho uvedla jen dva týdny poté, co světu představila svůj IBM PC. Cílovou skupinou pro tento model se měly stát zejména menší podniky, ale také pro jednotlivce, kteří k jeho nastavení nepotřebovali pomoc počítačového specialisty. Řada odborníků z týmu, který pracoval na vývoji tohoto počítače, byla posléze převelena k práci na projektu IBM PC. Datamaster byl all-in-one počítačem s CRT displejem, klávesnicí, osmibitovým procesorem Intel 8085 a 265 kB paměti. V době svého vydání se prodával za 9 tisíc dolarů, k počítači bylo možné připojit druhou klávesnici a obrazovku.

IBM Datamaster
Zdroj Zdroj: en.wikipedia.org

Apple uzavírá dohodu se Samsung Electronics (1999)

Společnost Apple Computer oznámila, že má v plánu investovat 100 milionů dolarů do korejské společnosti Samsung Electronics Co. Investice měla směřovat do výroby LCD panelů, které chtěla jablečná společnost použít pro své nové přenosné počítače produktové řady iBook. Firma tyto laptopy představila krátce předtím, než ohlásila zmíněnou investici. Steve Jobs tehdy v této souvislosti uvedl, že vzhledem k rychlosti, s jakou se přenosné počítače prodávají, bude zapotřebí mnohem více příslušných displejů.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více