iWant

Apple se zavázal k provozu poháněném výhradně z obnovitelných zdrojů energie

iWant

Apple a životní prostředí je poměrně silná kombinace, která nyní nabývá nového rozměru. Společnost oznámila, že se připojila do světové iniciativy ohledně čerpání energie z obnovitelných zdrojů. Ta se jmenuje RE100 a motivuje firmy po celém světě, aby svůj provoz poháněly pouze energií z obnovitelných zdrojů.

V rámci konference Climate Week v New Yorku oznámila účast Applu jeho viceprezidentka pro životní prostředí, Lisa Jacksonová. Ta mimo jiné připomněla, že v roce 2015 bylo 93 procent veškerých světových operací provozováno právě na základě zdrojů obnovitelné energie. Ve Spojených státech, Číně a dalších 21 zemích to je aktuálně dokonce rovných 100 procent.

„Apple se zavazuje ke 100procentnímu provozu na obnovitelné energii a jsme šťastní, že můžeme stát po boku ostatních firem, které pracují na stejném cíli,“ oznámila Jacksonová, která zmínila, že Apple již dokončil výstavbu 50megawattové solární farmy v arizonském městě Mesa.

Kalifornský gigant se zároveň snaží, aby jeho dodavatelé používali taktéž lidstvem prakticky nevyčerpatelné zdroje. K tomu se vyjádřil například výrobce anténových pásek pro iPhony, firma Solvay Specialty Polymers, která se taktéž zavázala ke stoprocentnímu využívání této energie.

Zdroj: Apple
  • Jan Kout

    Výborně. Kéž by se do takovýchto věcí zapojovaly i firmy v ČR. V Německu je například u většiny firem, poskytujících hosting, běžné, že používají k provozování svých služeb energii z obnovitelných zdrojů. Pokud něco takového požaduji od českého poskytovatele podobných služeb onebit.cz, reagují na to jako na něco neuvěřitelného. Díky ČEZ (polostátní firma) a tudíž zdejším vládám je ČR stále dost pozadu, přitom tu jde o konkurenceschopnost a nezávislost na nevypočitatelných státech, jako je kupříkladu Rusko. Proto by bylo hodně důležité, aby se tohle stalo jednou z priorit ČR.