iWant

Dopravní podnik hlavního města Prahy přišel s mobilní aplikací pro zahraniční turisty

iWant

Pro Dopravní podnik hlavního města Prahy společnost GoodShape vyvinula svou první iOS aplikaci, která návštěvníkům Prahy umožní blíže poznat město a lépe se zorientovat v městské hromadné dopravě.


DPP v polovině roku vydal knihu 33 Prague Trips by public transport, která cílí především na zahraniční turisty. Vzhledem k velikosti trhu smartphonů si i DPP dal za úkol, že by bylo dobré nabídnout tuto knihu turistům i v elektronické podobě. Majitelé Apple iPhone si aplikaci Prague Trips by public transport mohou kdykoliv stáhnout a naplánovat si trasu po Praze předem.

Uživatelé této aplikace v ní samozřejmě naleznou informace o jízdném, kde a za kolik koupit jízdenky, jaké linky a zastávky metra jsou v Praze, které z nich jsou bezbariérové, ale i mnoho dalších užitečných tipů. Samozřejmostí je také online vyhledávání různých spojení. To vše nám pomáhá mít Prahu jak na dlani.

 

Nejdůležitější součástí aplikace jsou výlety samotné. Celkem jich je 33, a každý z nich obsahuje detailní popis co je během výletu možné vidět, zvýrazněné jsou zde důležité informace k zapamatování a důležitou součástí jsou také kvalitní fotografie. Detail daného výletu obsahuje možnosti spojení a zobrazení mapy.

Jedním z požadavků k vytvoření této aplikace byla i 100% funkčnost bez internetového připojení, což je obzvlášť užitečné při aktivní turistice v zahraničí.Jelikož jde o první mobilní aplikaci DPP, není tato verze příliš komplikovaná. K dostání je od srpna v anglickém jazyce a nyní nově také v české mutaci.

Společnost GoodShape při svém navrhování nezapomněla ani na Facebook, který nás všude obklopuje. Jednotlivé výlety si můžete označit jako oblíbené nebo již prošlé, a pokud se s Facebookem propojíte, tyto informace se objeví i na vaší zdi a to i s názvem a fotkou z výletu.

Aplikace je dostupná pro všechny země za vcelku přijatelných 3.99€, je určena pro Apple iPhone telefony a funkční je na všech zařízeních podporujících iOS 4 a vyšší.

Prague Trips by Public Transport – 3,99 Eur

www.goodshape.cz
www.dpp.cz

 • Akosn

  Kdybyste nevyhazovali peníze za aplikace pro turisty a ještě ke všemu zahraniční bylo by to lepší. takoé snížení předraženého jízdného, nebo modernizace souprav, odstranění vandalství jsou podstatně lepší investice, než do takovýchto kravin!

  Kvůli příliš vysokým cenám za dopravu po Praze jsem začal jezdit jen autem, je to levnější a pohodlnější. Po pár cestách dokážete i celkem přesně odhadnout dobu příjezdu….

  • Martin

   Pokud se nad tim zamyslis take z druhe strany, tak to neni spatna investice. Praha je turisty velmi oblibena a takovato aplikace muze teoreticky nalakat vice navstevniku do hlavniho mesta a zprijemnit jim prohlidku pamatek…
   A pokud si stezujes na cenu jizdneho… Nevim jaka je v tuto chvili cena jizdenky (tipuji cca 28Kc, tam a zpet 56Kc = 2 litry) coz je skoro jeden litr benzinu. A tu v Sydney treba zpatecni ticket na vlak (metro) cca 10-20 km s vystupem v centru stoji $5,40 coz je cca 3.8 litru benzinu. A to nemluvim jake sluzby tu predvadi autobusova doprava, hruza.
   Takze kdo si ma stezovat…

   PS: troche jsem to zjednodusil, samozdrejme jsem nepocital nektere dalsi faktory, ale pro vytvoreni si obrazku to staci
   hawk :-)

 • WTF

  Předražené jízdné v Praze? :D LOL … 550 na měsíc ti přijde hodně jo? :D

 • Martin

  Tak to bych neřekl, že v Praze je předražené jízdné. Zlatá Pražská doprava. Teď jsem v Dublinu, na studijním pobytu, a jízdenka mě tady stojí něco okolo 2200,- za měsíc :-( a autobusy tady jezdí jak chtějí. Ani tu není jízdní řád, jenom kdy autobus vyjíždí z konečné ;-)

 • WTF

  Souhlasím, jako student platím kolem 300Kč na měsíc, i kdybych měl platit plnou cenu, tak bych se nemohl zlobit, protože se jedná o jízdenku, která platí 24/7. Nechápu lidi, který si stěžují.

 • Bastardboy

  Btw. v AppStore se da ted nove najit i lite verze, ktera je zdarma…