Zavřít reklamu

Pro Dopravní podnik hlavního města Prahy společnost GoodShape vyvinula svou první iOS aplikaci, která návštěvníkům Prahy umožní blíže poznat město a lépe se zorientovat v městské hromadné dopravě.

DPP v polovině roku vydal knihu 33 Prague Trips by public transport, která cílí především na zahraniční turisty. Vzhledem k velikosti trhu smartphonů si i DPP dal za úkol, že by bylo dobré nabídnout tuto knihu turistům i v elektronické podobě. Majitelé Apple iPhone si aplikaci Prague Trips by public transport mohou kdykoliv stáhnout a naplánovat si trasu po Praze předem.

Uživatelé této aplikace v ní samozřejmě naleznou informace o jízdném, kde a za kolik koupit jízdenky, jaké linky a zastávky metra jsou v Praze, které z nich jsou bezbariérové, ale i mnoho dalších užitečných tipů. Samozřejmostí je také online vyhledávání různých spojení. To vše nám pomáhá mít Prahu jak na dlani.

 

Nejdůležitější součástí aplikace jsou výlety samotné. Celkem jich je 33, a každý z nich obsahuje detailní popis co je během výletu možné vidět, zvýrazněné jsou zde důležité informace k zapamatování a důležitou součástí jsou také kvalitní fotografie. Detail daného výletu obsahuje možnosti spojení a zobrazení mapy.

Jedním z požadavků k vytvoření této aplikace byla i 100% funkčnost bez internetového připojení, což je obzvlášť užitečné při aktivní turistice v zahraničí.Jelikož jde o první mobilní aplikaci DPP, není tato verze příliš komplikovaná. K dostání je od srpna v anglickém jazyce a nyní nově také v české mutaci.

Společnost GoodShape při svém navrhování nezapomněla ani na Facebook, který nás všude obklopuje. Jednotlivé výlety si můžete označit jako oblíbené nebo již prošlé, a pokud se s Facebookem propojíte, tyto informace se objeví i na vaší zdi a to i s názvem a fotkou z výletu.

Aplikace je dostupná pro všechny země za vcelku přijatelných 3.99€, je určena pro Apple iPhone telefony a funkční je na všech zařízeních podporujících iOS 4 a vyšší.

Prague Trips by Public Transport – 3,99 Eur

www.goodshape.cz
www.dpp.cz

.