iWant

Fitbit představil Blaze, svůj první nositelný fitness tracker s barevným LCD displejem

iWant

Na právě probíhajícím technologickém veletrhu CES představila společnost Fitbit svůj první produkt s plně barevným LCD displejem a dotykovým rozhraním. Fitbit Blaze je tak prvním přímým útokem této značky například na Apple Watch – v tom smyslu, že dosud Fitbit nabízel jen náramky bez větších displejů. Nyní uživatelům slibuje skvělý zážitek z oblasti sledovacích funkcí i notifikací.

Fitbit se s Blaze zaměřuje na osobnější pojetí, a proto si uživatelé mohou vybrat z početné škály stylových pásků. Jak je již tradicí u Fitbitu, tak i do tohoto zařízení nenahrajete žádné jiné aplikace třetích stran, takže podle svých představ si uživatelé vylepší pouze zevnějšek.

 

Blaze disponuje funkcemi jako měření denního spánku, cvičení, kroků a spálených kalorií. Mimo jiné se uživatelé dočkají také FitStar tréninků, které je budou krok po kroku instruovat o vykonávání jednotlivých cviků. Všechna data lze jednoduše z fitness náramku přenést do systémů iOS, Android a Windows Phone.

I přes skutečnost, že Blaze nemá zabudované GPS (lze však spojit přes chytrý telefon), tak je vybavený relativně dobře. Sám od sebe rozpozná, jestli uživatel začal s nějakou sportovní aktivitou díky vlastnosti SmartTrack, dokáže měřit srdeční tep a ovládání hudby taktéž nechybí.

fitbit-blaze1Fitbit rozhodně nechtěl zůstat pozadu, a proto není divu, že jsou uživatelům nabídnuty notifikace o příchozích hovorech, zprávách a nebo událostech v kalendáři. To vše bude pohodlnější díky novému dotykovému displeji. Zajímavá je i výdrž baterie, která se ukotvila na pěti dnech při normálním využívání.

Nejnovější nositelný počin této kalifornské společnosti je k dispozici v malém, velkém a extra velkém provedení. Ani jedna z těchto velikostí však není zcela voděodolná, a tak si s ním nelze zaplavat.

Blaze je v předprodeji nabízen za necelých 200 dolarů (cca 5 000 Kč) v černé, modré a „švestkové“ barvě. Pro fajnšmekry jsou připraveny i pásky v kožené či ocelové formě.

Zdroj: MacRumors