Zavřít reklamu

Společnost Fitbit včera, po dlouhých měsících spekulací, představila své první inteligentní hodinky, které míří do segmentu, kterému v současné době dominují Apple Watch. Nově představené hodinky Fitbit Ionic mají být primárně zaměřené na fitness funkce a zdraví jejich majitelů. Hodinky by měly obsahovat funkce, které doposud údajně nebyly v žádném dalším podobném přístroji k dispozici…

Specifikace znějí vskutku slibně. Hodinkám dominuje čtvercová obrazovka s jasem až 1000nitů, jemným rozlišením a krycí vrstvou Gorilla Glass. Uvnitř se nachází velké množství senzorů, mezi které patří vestavěný plnohodnotný GPS modul ( s údajnou vynikající přesností, díky speciální konstrukciú, senzor pro čtení srdeční aktivity (společně s SpO2 senzorem pro odhad hladiny kyslíku v krvi), tříosý akcelerometr, digitální kompas, výškoměr, senzor okolního osvětlení a vibrační motor. Hodinky také nabídnou vodotěsnost až do 50 metrů.

Co se týče dalších specifikací, hodinky nabídnou 2,5GB vestavěné paměti, na které bude možné ukládat písničky, GPS záznamy pohybové aktivity apod. V hodinkách se nachází také NFC čip pro placení službou Fitbit Pay. Samozřejmostí je také komunikace s vašim smartphonem a přemostění pro veškeré notifikace.

Další zajímavostí je funkce automatické detekce běhu, aplikace pro osobního kouče, automatická detekce spánku a další. I přes všechny tyto vychytávky by měly hodinky Fitbit Ionic vydržet zhruba 4 dny používání. Tato doba se však výrazně zkrátí v případě, kdy bude uživatel využívat opravdu naplno. Pokud hovoříme o permanentním GPS skenování, přehrávání hudby a dalších několika funkcích na pozadí, výdrž klesne jen na nějakých 10 hodin.

Co se cenové politiky týče, v současné době jsou hodinky dostupné pro předobjednávky a to za cenu 299 dolarů. Dostupnost v obchodech by měla být v průběhu října, spíše však až v listopadu. V příštím roce by se měli zákazníci dočkat speciální edice, na které spolupracovala firma Adidas. Veškeré informace o hodinkách najdete zde.

Zdroj: Fitbit

.