Zavřít reklamu
iWant

iSmartAlarm Spot je kompaktní bezpečnostní kamera za rozumnou cenu

iWant

Bezpečnostních zařízení, které komunikují s iPhonem nebo iPadem, jsem již vyzkoušel několik. Nejčastěji šlo o různé kamery, které lze pořídit za pár stovek až tisíc, nebo případně o profesionální řešení, kde se investice pohybují v desítkách tisíc. Každé řešení má své výhody a nevýhody, ale do ruky se mi nyní dostala kamera Spot od iSmartAlarm, která je velice dostupná a zároveň nesmírně šikovná.

Bezpečnostní kamery využívá každý člověk jiným způsobem. Někdo potřebuje chránit svůj dům, auto, zahradu či cennosti uvnitř. Osobně jsem kameru Spot využil jako náhradu dětské chůvičky. Když jsme odjeli na prodloužený víkend, kamera naopak sledovala naše dvě kočky, které zůstaly doma. Výhoda Spotu je v tom, že lze umístit prakticky kamkoliv.

Magnetická základna

Svými rozměry je Spot velmi nenápadný. Flexibilní nastavitelné nožičky s otočnou základnou mi vždy dovolily nastavit ten správný náklon. Když se vám nevejde kamera někam položit, můžete ji díky magnetické základě připevnit k železu, a nebo díky přiloženým šroubům a hmoždinkám připevnit Spot natvrdo do zdi. Kamerku tak můžete umístit opravdu kamkoliv.

ismartalarm-spot4

V balení je napájecí USB kabel, který má 1,8 metru, takže byste neměli mít problém s připojením do zásuvky. Chytrá kamera Spot patří do rodiny chytrého zabezpečovacího systému iSmartAlarm, ale můžete ji používat zcela samostatně. Stačí si jen stáhnout v App Storu stejnojmennou aplikaci, vytvořit si účet a přidat nové zařízení. Instalaci kamery jsem zvládl během pár minut, stačilo jen pomocí přiloženého resetovacího špendlíku stisknout tlačítko Set Up a zadat přístup k domácí Wi-Fi síti. Pomocí QR kódu zobrazeného v aplikaci jsem přístup ke kameře předal i své ženě.

Slušné parametry

Kamera Spot pokryje úhel 130 stupňů. Jakmile jsem ji dobře nastavil, neměl jsem problém vidět celý pokoj. V obraze lze také zoomovat, ale nečekejte žádné ohromující detaily. Spot vysílá živě s minimální latencí v rozlišení 1280 × 720 a v případě pomalého připojení lze rozlišení kamery snížit na 600p nebo až 240p. Připojit se ke kameře můžete samozřejmě z celého světa. Stačí jen funkční internet, ale nečekejte, že vám obraz naběhne stejně rychle jako na domácí síti.

ismartalarm-spot2

Spot zvládá také noční vidění, a to pomocí infračervených diod. V noci zvládne bez problémů pokrýt prostor devíti metrů. Sám jsem byl překvapený, když jsem v noci zapnul aplikaci a prohlížel si detaily nočního bytu. Vedle kamery má v sobě Spot také zvukový a pohybový senzor, díky kterém je možné automaticky zapnout nahrávání, kdykoliv kamera zaznamená nějaký pohyb. Spot pak nahraje 10 vteřin a pošle vám notifikaci. Klip si můžete přehrát v cloudu iSmartAlarm.

Citlivost obou senzorů lze nastavovat až ve třech úrovních. Nemusíte se tak obávat planých poplachů. Inovativní je také funkce rozpoznávání zvuku (Sound Recognition). Algoritmus umí identifikovat typický alarm a zvuk čidel oxidu uhelnatého a kouře. V případě, že se něco takového stane, budete o tom opět informováni. Důležité je také zmínit, že provoz a vysílání kamery probíhá skrze zašifrovaný cloud výrobce. Nemusíte se tak obávat, že by vaše záběry sledoval někdo cizí.

Slot na SD karty

V dolní části má Spot ukrytý slot na microSD kartu o velikosti až 64 GB. Snadno si tak můžete zapnout kontinuální nahrávání. Spot také umí pořizovat časosběrné video, přičemž délka stopáže záleží jen na vás. V neposlední řadě umí kamera pořizovat i fotografie a rodiče s dětmi ocení obousměrnou komunikaci. Velmi mě bavilo z práce mluvit na dceru a ženu. Překvapené byly však i naše kočky, když se ozvaly o víkendu naše hlasy. Odměnou nám bylo šťastné mňoukání.

ismartalarm-spot3

Spot je podle mě ideální kamera pro jakéhokoliv uživatele, ať už má zkušenoti s nějakými bezpečnostními zařízeními či nikoliv. Kameru můžete přidat do sady iSmartAlarm a využít jako další zařízení či používat zcela samostatně. V obchodě EasyStore.cz koupíte tuto chytrou kamerku za 2 799 korun, což je vzhledem k jejím kvalitám velice solidní cena. Tolik funkcí obvykle u jiných kamer nenajdete, minimálně ne ve stejné cenové kategorii.