iWant

Jak nastavit iCloud Klíčenku ve všech zařízeních

iWant

Pokud se vám stává, že si občas nepamatujete přihlašovací údaje k nějakému vašemu účtu, pak je tu pro vás nová funkce v OS X Mavericks a iOS 7 Klíčenka v iCloudu. Ta si za vás bude pamatovat veškeré přístupové údaje, hesla a kreditní karty, které kde vyplníte…

icloud-keychain

Vám pak stačí si pamatovat jen jediné heslo, které vám všechny uložené údaje odkryje. Klíčenka se navíc synchronizuje přes iCloud, takže máte svá hesla po ruce na všech zařízeních.

Do iOS 7 Klíčenka přišla s verzí 7.0.3. Jakmile jste svůj systém aktualizovali, byli jste vyzváni k nastavení Klíčenky. Pokud jste tak však neučinili, nebo učinili, ale pouze na některém ze zařízení, přinášíme vám návod, jak Klíčenku nastavit na všech iPhonech, iPadech i Macích.

Nastavení Klíčenky v iOS

 1. Jděte do Nastavení > iCloud > Klíčenka.
 2. Zapněte funkci Klíčenka na iCloudu.
 3. Zadejte heslo k Apple ID.
 4. Zadejte čtyřmístný zabezpečovací kód.
 5. Zadejte své telefonní číslo, které bude využito pro ověření vaší totožnosti při použití zabezpečovacího kódu pro iCloud. Pokud budete aktivovat Klíčenku na dalším zařízení, právě na toto telefonní číslo vám přijde ověřovací kód.

keychain-ios

Přidání zařízení do Klíčenky v iOS

 1. Jděte do Nastavení > iCloud > Klíčenka.
 2. Zapněte funkci Klíčenka na iCloudu.
 3. Zadejte heslo k Apple ID.
 4. Klikněte na Schválit zabezpečovacím kódem a zadejte čtyřmístný zabezpečovací kód, který jste si zvolili při prvním nastavení Klíčenky.
 5. Na vybrané telefonní číslo vám přijde ověřovací kód, kterým aktivujete Klíčenku na dalším zařízení.

Schvalování bezpečnostním kódem a následné zadávání ověřovacího kódu můžete přeskočit tím, že na prvním zařízení po vyzvání vložíte heslo ke svému Apple ID, čímž se na druhém zařízení Klíčenka aktivuje.

Nastavení Klíčenky v OS X Mavericks

 1. Jděte do Předvolby systému > iCloud.
 2. Zaškrtněte Klíčenku.
 3. Zadejte heslo k Apple ID.
 4. Pro aktivaci Klíčenky buď použijte bezpečnostní kód a následně zajdete ověřovací kód odeslaný na vybrané telefonní číslo, nebo požádejte o schválení jiným zařízením. Pak na něm jen vložíte heslo k Apple ID.

keychain-osx

Nastavení synchronizace Klíčenky v Safari

Safari v iOS

 1. Jděte do Nastavení > Safari > Hesla a vyplňování.
 2. Vyberte si kategorie, které chcete, aby byly synchronizovány v Klíčence.

Safari v OS X

 1. Otevřete Safari > Předvolby > Vyplňování.
 2. Vyberte si kategorie, které chcete, aby byly synchronizovány v Klíčence.

Nyní máte vše propojené. Veškeré údaje o vašich přístupových heslech, uživatelských jménech a kreditních kartách, které vyplníte a v prohlížeči si uložíte, budete mít nyní k dispozici na jakémkoliv jablečném zařízení, které používáte.

Zdroj: iDownloadblog.com