Zavřít reklamu

Pokud se vám stává, že si občas nepamatujete přihlašovací údaje k nějakému vašemu účtu, pak je tu pro vás nová funkce v OS X Mavericks a iOS 7 Klíčenka v iCloudu. Ta si za vás bude pamatovat veškeré přístupové údaje, hesla a kreditní karty, které kde vyplníte…

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Vám pak stačí si pamatovat jen jediné heslo, které vám všechny uložené údaje odkryje. Klíčenka se navíc synchronizuje přes iCloud, takže máte svá hesla po ruce na všech zařízeních.

Do iOS 7 Klíčenka přišla s verzí 7.0.3. Jakmile jste svůj systém aktualizovali, byli jste vyzváni k nastavení Klíčenky. Pokud jste tak však neučinili, nebo učinili, ale pouze na některém ze zařízení, přinášíme vám návod, jak Klíčenku nastavit na všech iPhonech, iPadech i Macích.

Nastavení Klíčenky v iOS

 1. Jděte do Nastavení > iCloud > Klíčenka.
 2. Zapněte funkci Klíčenka na iCloudu.
 3. Zadejte heslo k Apple ID.
 4. Zadejte čtyřmístný zabezpečovací kód.
 5. Zadejte své telefonní číslo, které bude využito pro ověření vaší totožnosti při použití zabezpečovacího kódu pro iCloud. Pokud budete aktivovat Klíčenku na dalším zařízení, právě na toto telefonní číslo vám přijde ověřovací kód.
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Přidání zařízení do Klíčenky v iOS

 1. Jděte do Nastavení > iCloud > Klíčenka.
 2. Zapněte funkci Klíčenka na iCloudu.
 3. Zadejte heslo k Apple ID.
 4. Klikněte na Schválit zabezpečovacím kódem a zadejte čtyřmístný zabezpečovací kód, který jste si zvolili při prvním nastavení Klíčenky.
 5. Na vybrané telefonní číslo vám přijde ověřovací kód, kterým aktivujete Klíčenku na dalším zařízení.

Schvalování bezpečnostním kódem a následné zadávání ověřovacího kódu můžete přeskočit tím, že na prvním zařízení po vyzvání vložíte heslo ke svému Apple ID, čímž se na druhém zařízení Klíčenka aktivuje.

Nastavení Klíčenky v OS X Mavericks

 1. Jděte do Předvolby systému > iCloud.
 2. Zaškrtněte Klíčenku.
 3. Zadejte heslo k Apple ID.
 4. Pro aktivaci Klíčenky buď použijte bezpečnostní kód a následně zajdete ověřovací kód odeslaný na vybrané telefonní číslo, nebo požádejte o schválení jiným zařízením. Pak na něm jen vložíte heslo k Apple ID.
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Nastavení synchronizace Klíčenky v Safari

Safari v iOS

 1. Jděte do Nastavení > Safari > Hesla a vyplňování.
 2. Vyberte si kategorie, které chcete, aby byly synchronizovány v Klíčence.

Safari v OS X

 1. Otevřete Safari > Předvolby > Vyplňování.
 2. Vyberte si kategorie, které chcete, aby byly synchronizovány v Klíčence.

Nyní máte vše propojené. Veškeré údaje o vašich přístupových heslech, uživatelských jménech a kreditních kartách, které vyplníte a v prohlížeči si uložíte, budete mít nyní k dispozici na jakémkoliv jablečném zařízení, které používáte.

Zdroj: iDownloadblog.com

Diskuze k článku

  Existuje zpusob, jak presunout hesla z 1password do klicenky?

  A jaký má smysl přesouvat data z mnohem lépe fungujícího správce hesel jakým bezesporu 1password je do klíčenky?

  Nejsem si zrovna jist, že funguje „mnohem lépe“. Dost často jsem narážel na problémy pluginu do Safari při vyplňování formulářů, který si ne vždy s formulářem poradil (někdy když bylo nastaveno automatické odeslání údajů po vyplnění, tak se jen refreshla stránka, ale nikam jsem se nepřihlásil, někdy když bylo k jednou serveru více accountů, tak se mi přihlásil automaticky hned na ten první, přitom jinde dal logicky normálně na výběr aj.). Výsledkem bylo, že jsem se vrtal neustále v nastavení, protože se chování svévolně měnilo i v čase, jak se plugin aktualizoval. Když k tomu přičtu, jakou za to chtějí neúměrnou pálku, tak děkuji, ale už si to nekoupím. K tomu klíčenka od Applu mi umožňuje používat pohodlně hesla nejne na Macu, ale i na iOS v Safari (ne jak 1password jen ve své aplikaci).

  Mě nechodí smsky, přišla mi pouze poprvé :(( při nastavování klíčenky v novém zařízení. Co s tím?

  asi jen trpělivost. Osobně jsem se o to snažil sem tam v průběhu asi týdne z iOS i OS X a SMS mi došla snad až po desátém pokusu v OS X, předtím nedorazilo nikdy nic.

  Uvidíme, mě už nepřišla nikdy zádná xD (jen tá první) Možná mě napadlo, že by to mohlo být operátorem? Mám Tesco Mobile xD (spokojenost). Ono je to toiž otrava, když jí vypnete a zapnete znovu a hesla se smažou a ukládat několk desítek hesel znovu :(

celý text

Čtěte více