iWant

Vyjde první kompletní biografie Jonyho Ivea

iWant

Johny Ive je mimořádně plachý a tichý člověk, který se vyhýbá světlům reflektorů a jiným mediálním akcím. Je to však člověk, který zodpovídá za design všech jablečných produktů a má prsty i v novém uživatelském prostředí iOS 7. Jeho kariéru se nyní snažil zmapovat Leander Kahney, jehož biografická kniha Jony Ive: The Genius Behind Apple’s Greatest Products vyjde 14. listopadu…

Půjde o první kompletní biografii slavného designéra, kterého již dlouho znají i ti, kteří s Applem nemají nic společného, o čemž svědčí i Řád britského impéria a následné povýšení do hodnosti rytíře. Životopis Jonyho Ivea si vzal na starost Leander Kahney, který již o Applu napsal několik knih (The Cult of MacCult of iPod, Inside Steve’s Brain) a je známý jako šéfredaktor webu CultOfMac.com. Právě na něm svou novou knihu představil:

jony-ive-bookJsem z toho obrovsky nadšený. Všechno vyšlo skvěle. Dostal jsem se k několika interním zdrojů, které mi prozradily některá z nejstřeženějších tajemstvích Applu o tom, jak společnost opravdu funguje.

Kniha mapuje život Jonyho Ivea od jeho dětství ve Velké Británii až po bleskový vzestup v Applu mezi nejvyšší představitele. Obsahuje také dosud nejdetailnější popis toho, jak vznikaly iMac, iPod, iPhone a iPad. Kniha nabízí unikátní pohled do přísně střeženého studia indstruiálního designu a změní váš pohled na to, jakou roli hraje design uvnitř Applu. Je to o příběhu tichého, ale okouzlujícího chlapce z Essexu, který se stal jedním z předních světových inovátorů. A řídí Bondovo superauto! Je to skvělý příběh, který vás může mnohému naučit, a ta kniha mu připíše kredit (aspoň doufám).

Kniha s názvem Jony Ive: The Genius Behind Apple’s Greatest Products (v překladu Jony Ive: Génius stojící za nejlepšími produkty Applu) vyjde 14. listopadu a bude k dispozici na Amazonu i v iTunes (a u dalších amerických a britských knihkupců). V českém obchodě iTunes kniha alespoň nyní není, předobjednat již lze v americkém vydání obchodu za 11,99 dolaru. Amazon nabízí knihu ve verzi pro Kindle (v předobjednávce za 15 dolarů) a také hardcover za 17,25 dolaru.

Americký Amazon zasílá i do České republiky, nicméně vzhledem k tomu, že zboží ze zámoří podléhá clu, je výhodnější navštívit německý Amazon, který nabízí paperback za 9,70 eur (vychází 14. listopadu) a hardcover za 15 eur (vychází 28. listopadu), případně už 14. listopadu za 20 eur. Poštovné s doručením do 1–3 týdnů stojí pár eur, za rychlejší doručení si budete muset připlatit.

O případném českém překladu žádné informace nejsou.