Zavřít reklamu

Elektronické knihy čte většina z nás spíše převážně na iPadu. Najdou se ale i tací, kteří k tomuto účelu používají svůj Mac. V dnešním článku vám přinášíme tipy na pět macOS aplikací, které můžete využít pro četbu a správu elektronických knih.

Apple Knihy

Nativní Apple Knihy jsou obvykle u většiny uživatelů první volbou. Není se čemu divit. Jedná se o bezplatnou a celkem výkonnou aplikaci, do které kromě titulů, zakoupených v jablečném online knihkupectví, můžete přidávat také vlastní obsah ve formátu PDF a dalších, případně exportovat elektronické knihy například z cloudového úložiště.

Calibre

Aplikace Calibre si dokáže poradit s opravdu pestrou škálou různých elektronických knih i dokumentů. Zpočátku se vám možná může zdát mírně nepřehledná, rychle si na ni ale zvyknete. Nabízí bohaté možnosti řazení a správy, nástroje pro úpravu, ale také možnost sdílení vašich elektronických knih nebo základní možnosti přizpůsobení fontu a barev.

Aplikaci Calibre stáhnete zde.

Yomu eBook Reader

Yomu je multiplatformní nezávislá čtečka elektronických knih pro vaše Apple zařízení. Nabízí řadu funkcí pro nerušené a pohodlné čtení, může se pochlubit přehledným uživatelským rozhraním a podporou formátů epub, mobi, azw, cbz, cbr a dalších. Yomu nabízí také možnost přizpůsobení vzhledu, několik motivů i režimů četby.

Aplikaci Yomu eBook Reader stáhnete bezplatně zde.

FBReader

Aplikaci FBReader je občas vyčítáno nedokonalé uživatelské rozhraní, tím ale výčet jejích negativ (bohužel ještě spolu s jistou neaktuálností) prakticky končí. FBReader je šikovná čtečka, která nabízí podporu formátů epub, doc, txt a řady dalších, nabízí bohaté možnosti přizpůsobení a úprav zobrazení, podporuje možnost synchronizace přes cloud a mnoho dalšího. Pokud hledáte bezplatnou čtečku pro základní potřeby, může být FBReader tou správnou volbou.

FBReader
Zdroj: FBReader

Aplikaci FBReader stáhnete bezplatně zde.

Neat Reader

Neat Reader je multiplatformní aplikace pro četbu elektronických knih nejen na Macu. Neat Reader nabízí podporu formátu ePub. Může se pochlubit přehledným a elegantním uživatelským rozhraním, funkcemi pro anotace a v neposlední řadě také možnostmi přizpůsobení vzhledu.

Aplikaci Neat Reader stáhnete bezplatně zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více