Zavřít reklamu

Elektronické knihy čte většina z nás spíše převážně na iPadu. Najdou se ale i tací, kteří k tomuto účelu používají svůj Mac. V dnešním článku vám přinášíme tipy na pět macOS aplikací, které můžete využít pro četbu a správu elektronických knih.

Apple Knihy

Nativní Apple Knihy jsou obvykle u většiny uživatelů první volbou. Není se čemu divit. Jedná se o bezplatnou a celkem výkonnou aplikaci, do které kromě titulů, zakoupených v jablečném online knihkupectví, můžete přidávat také vlastní obsah ve formátu PDF a dalších, případně exportovat elektronické knihy například z cloudového úložiště.

Calibre

Aplikace Calibre si dokáže poradit s opravdu pestrou škálou různých elektronických knih i dokumentů. Zpočátku se vám možná může zdát mírně nepřehledná, rychle si na ni ale zvyknete. Nabízí bohaté možnosti řazení a správy, nástroje pro úpravu, ale také možnost sdílení vašich elektronických knih nebo základní možnosti přizpůsobení fontu a barev.

Aplikaci Calibre stáhnete zde.

Yomu eBook Reader

Yomu je multiplatformní nezávislá čtečka elektronických knih pro vaše Apple zařízení. Nabízí řadu funkcí pro nerušené a pohodlné čtení, může se pochlubit přehledným uživatelským rozhraním a podporou formátů epub, mobi, azw, cbz, cbr a dalších. Yomu nabízí také možnost přizpůsobení vzhledu, několik motivů i režimů četby.

Aplikaci Yomu eBook Reader stáhnete bezplatně zde.

FBReader

Aplikaci FBReader je občas vyčítáno nedokonalé uživatelské rozhraní, tím ale výčet jejích negativ (bohužel ještě spolu s jistou neaktuálností) prakticky končí. FBReader je šikovná čtečka, která nabízí podporu formátů epub, doc, txt a řady dalších, nabízí bohaté možnosti přizpůsobení a úprav zobrazení, podporuje možnost synchronizace přes cloud a mnoho dalšího. Pokud hledáte bezplatnou čtečku pro základní potřeby, může být FBReader tou správnou volbou.

FBReader

Aplikaci FBReader stáhnete bezplatně zde.

Neat Reader

Neat Reader je multiplatformní aplikace pro četbu elektronických knih nejen na Macu. Neat Reader nabízí podporu formátu ePub. Může se pochlubit přehledným a elegantním uživatelským rozhraním, funkcemi pro anotace a v neposlední řadě také možnostmi přizpůsobení vzhledu.

Aplikaci Neat Reader stáhnete bezplatně zde.

.