iWant

Macy začnou automaticky stahovat macOS Sierra. Lze to ale zakázat

iWant

Apple se snaží svůj nejnovější operační systém pro Mac dostat do rukou co největšího počtu uživatelů. Proto nyní oznámil, že macOS Sierra bude v následujících týdnech z Mac App Storu automaticky stahován na počítače, které prozatím stále fungují na předchůdci OS X El Capitan.

Apple pro The Loop uvedl, že samočinné stahování začne v případech, pokud konkrétní počítač splňuje technická kritéria pro plnohodnotnou funkčnost a disponuje dostatkem volného místa na disku. Uživatel navíc musí mít povolené automatické stahování dostupných aktualizací z Mac App Storu.

Automatické stažení nového operačního systému macOS Sierra nicméně neznamená, že se vám také automaticky nainstaluje. Sierra se vám pouze na pozadí stáhne a pokud budete chtít překročit k její instalaci, budete muset projít tradičním instalačním procesem včetně několika schvalovacích procesů.

Pokud si z nějakého důvodu nepřejete, aby vám byl macOS Sierra do Macu automaticky stažen (nechcete na nejnovější systém přecházet nebo například máte omezený internet), doporučujeme si zkontrolovat nastavení Mac App Storu. V Předvolby systému > App Store je třeba odškrtnout možnost Nové aktualizace stahovat na pozadí.

sierra-automatic-update

Pokud se vám už aktualizační balíček s macOS Sierra na pozadí stáhl, najdete instalátor ve složce Aplikace. Odtud pak můžete buď celou instalaci iniciovat, nebo naopak balík, který má téměř 5 GB, smazat.

Zdroj: The Loop