Zavřít reklamu

Apple se snaží svůj nejnovější operační systém pro Mac dostat do rukou co největšího počtu uživatelů. Proto nyní oznámil, že macOS Sierra bude v následujících týdnech z Mac App Storu automaticky stahován na počítače, které prozatím stále fungují na předchůdci OS X El Capitan.

Apple pro The Loop uvedl, že samočinné stahování začne v případech, pokud konkrétní počítač splňuje technická kritéria pro plnohodnotnou funkčnost a disponuje dostatkem volného místa na disku. Uživatel navíc musí mít povolené automatické stahování dostupných aktualizací z Mac App Storu.

Automatické stažení nového operačního systému macOS Sierra nicméně neznamená, že se vám také automaticky nainstaluje. Sierra se vám pouze na pozadí stáhne a pokud budete chtít překročit k její instalaci, budete muset projít tradičním instalačním procesem včetně několika schvalovacích procesů.

Pokud si z nějakého důvodu nepřejete, aby vám byl macOS Sierra do Macu automaticky stažen (nechcete na nejnovější systém přecházet nebo například máte omezený internet), doporučujeme si zkontrolovat nastavení Mac App Storu. V Předvolby systému > App Store je třeba odškrtnout možnost Nové aktualizace stahovat na pozadí.

Pokud se vám už aktualizační balíček s macOS Sierra na pozadí stáhl, najdete instalátor ve složce Aplikace. Odtud pak můžete buď celou instalaci iniciovat, nebo naopak balík, který má téměř 5 GB, smazat.

Zdroj: The Loop
.