iWant

Městská rada Cupertina jednohlasně schválila nový kampus Applu

iWant

Nový kampus, který Apple plánuje postavit nedaleko současného sídla a bude připomínat kosmickou loď, dostával v posledních letech a měsících stále reálnější obrysy. Po schválení jeho výstavby městskou radou Cupertina mu nyní nic nebrání v realizaci…

apple-campus

Na začátku října nejprve výstavbu obřího kampusu schválila plánovací komise města Cupertina a na svém říjnovém setkání hlasovala jednohlasně pro nové jablečné centrum také městská rada. Ta jednala více než šest hodin, když se ozývaly hlasy podpory i obav, nicméně následné schválení se setkalo se hlasitým aplausem.

Pokud by s velkolepým projektem někdo nesouhlasil, musí podat protest do deseti dnů, poté bude rozhodnutí definitivní. Apple by pak získal povolení pro demolici bývalého kampusu HP, který se nachází na místě, kde bude výrobce iPhonů stavět, stejně jako pro odstranění stromů a výstavbu provizorní protihlukové zdi.

Před cupertinskou městskou radou musí celý projekt ještě projít druhým čtením a formální dohoda mezi oběma stranami tedy padne 19. listopadu. Poté již vejdou v platnost veškerá povolení, které Apple pro výstavbu potřebuje.

Během první fáze plánuje Apple postavit 260 tisíc metrů čtverečních velkou hlavní budovu v oválném tvaru spolu s podzemním parkovištěm, které pojme téměř 2 400 vozidel. Stavět se bude také fitness centrum o výměře přes 9 tisíc metrů čtverečních, posluchárna o velikosti 11 tisíc metrů čtverečních a také hlavní parkoviště pro téměř 6 tisíc vozidel. Druhá fáze by pak zahrnovala dalších 56 tisíc metrů čtverečních kanceláří a výzkumných a vývojových budov a další objekty.

Odhaduje se, že by mohl nový kampus začít fungovat v roce 2016. Na videu níže (v angličtině) se můžete podívat na prezentaci, kterou Apple vedl před plánovací komisi a na jejímž základě se zástupci Cupertina také rozhodovali.

Zdroj: MacRumors