Zavřít reklamu

U velkých společností je naprosto běžné, že spolu s tím, jak se postupně rozrůstají, tak budují další sídla, kam stěhují nové zaměstnance. To je také případ Amazonu, o jehož nově chystaném kampusu bude řeč v dnešním souhrnu událostí z oblasti IT. Zmíníme ale také chystanou remaster verzi populární hry Mass Effect, která by měla spatřit světlo světa již brzy.

Remaster Mass Effect přijde v květnu

Již delší dobu se mluví o tom, že by měla v dohledné době vyjít remasterovaná edice kultovní herní série Mass Effect. Od jejího vydání nás v současné chvíli opravdu dělí jen několik málo měsíců a její tvůrci se při té příležitosti rozhodli podělit s veřejností o několik zajímavých detailů z oblasti vývoje tohoto netrpělivě očekávaného titulu. U populárních herních titulů se jejich tvůrci mohou rozhodnout pro pokračování, někdy ale dávají spíše přednost remasterované verzi. K tomu došlo i v případě hry Mass Effect, kdy se remasteru dočká kompletní trilogie. Před vývojáři stojí nelehký úkol – obrazně řečeno jim totiž na záda dýchají nároční a nedočkaví fanoušci, z nichž někteří se stále ještě nesrovnali s tím, jak vše skončilo. Mac Walters, který má na starost vývoj Mass Effect: Legendary Edition, přirovnal práci na remasteru k rekonstrukci krásného, milovaného vozu.

Očekávaný titul Mass Effect: Legendary Edition má 14. května letošního roku přijít na osobní počítače, herní konzole PlayStation 4 a Xbox One, a bude také zpětně kompatibilní se současnými konzolemi. Tvůrci tentokrát zabalí celou trilogii do jedné jediné hry, přičemž zůstane zachován originální příběh včetně konce, který byl pro mnohé kontroverzní. Jednu z největších výzev podle Walterse představovalo pro vývojáře remasterování rozšířené edice Mass Effect 3, zároveň se ale prý jednalo o “příležitost přidat na konec trochu více kontextu”. První titul z populární série Mass Effect spatřil světlo světa již v roce 2007, finální díl vyšel v roce 2012. Walters je navzdory náročnosti vývoje přesvědčený o tom, že to byly právě nároky a očekávání ze strany fanoušků, co donutilo tvůrce Mass Effect: Legendary Edition k co nejlepšímu výkonu. Nechme se překvapit, co nakonec květen přinese.

Amazon odhalil budoucí podobu svého nového kampusu

Společnost Amazon tento týden odhalila design svého budoucího sídla, které má vyrůst v Arlingtonu ve státě Virginia. Bude se jednat o soustavu budov, z nichž jedna okamžitě zaujala internetovou veřejnost. Jedná se o skleněný, spirálovitě zatočený věžák, ze kterého bude zčásti vyrůstat zeleň. Kombinace skla, kovu a zeleně není v současné architektuře rozhodně ničím neobvyklým, někteří lidé ale poukazují na tvar budovy. Zatímco její oficiální název zní Helix, řada lidí poukazuje na její údajnou nápadnou podobu s jistým hnědým emotikonem, který je podobně zatočený. Ani interiér Helixu nebude rozhodně nudný – firma uvádí, že vnitřní část budovy bude tvořena soustavou alternativních pracovních prostor, které budou využívat zaměstnanci Amazonu.

amazon
Zdroj: Amazon

Vnější část budovy by měla být částečně pokryta chodníky, lemovanými stromy – po těch se budou moci zaměstnanci procházet ve svém volném čase. Budova s názvem Helix by měla dosahovat výšky zhruba 76 metrů, o víkendech by se zde podle vyjádření společnosti Amazon měly konat prohlídky, které budou přístupné zájemcům z řad veřejnosti. Hlavní budovu by měl obklopovat kampus, sestávající ze tří dvaadvacetipatrových budov, obklopených zelení a veřejně přístupnými stezkami pro pěší i pro cyklisty. V kampusu by měla mít své místo také řada různých prodejen, restaurací a pojízdných občerstvení, stejně jako parkovací místa pro celkem 950 jízdních kol. V současné chvíli probíhá výstavba budov kampusu, projekt jako takový byl schválen již v průběhu roku 2019.

.