iWant

Nový iPad Air 3 by mohl fungovat s Apple Pencil. Dorazí zřejmě v březnu

iWant

Březnová konference Applu by podle nejnovějších informací mohla představit hned několik kusů důležitého hardwaru. Vedle čtyřpalcového iPhonu má kalifornská firma v plánu ukázat také novou generaci iPadu Air, který by mohl znamenat zásadní posun vpřed.

Byl to opět Mark Gurman z 9to5Mac, který doplnil své původní zprávy o chystané březnové keynote. Vedle čtyřpalcového iPhonu 5SE a také nových pásků k Watch se má dle jeho zdrojů objevit také iPad Air 3.

Nové iPady představoval Apple už loni na podzim, jenže prostor tehdy dostaly pouze iPad mini a nový iPad Pro. iPad Air čeká na aktualizaci od října 2014 a Apple je prý nyní připraven ukázat další generaci.

iPad Air 3, jak by se měl nový tablet jmenovat, by mohl nabídnout další dvojici reproduktorů, aby se více vyrovnal s iPadem Pro, a také LED blesk pro lepší záběry ze zadní kamery. Tyto prvky se nicméně zatím objevily pouze na nepotvrzených uniklých schématech.

ipad-air2

Co má však Gurman z vlastních zdrojů, jež bývají spolehlivější, je, že se v Cupertinu testuje iPad Air kompatibilní s tužkou Apple Pencil, která dosud fungovala výhradně s iPadem Pro. Pokud by Pencil skutečně fungoval i s iPadem Air, mohl by být rázem lákavějším (a dostupnějším) artiklem pro designéry, umělce a další kreativce.

Zároveň Gurman doplnil informace ohledně nových pásků pro Watch, které mají být v březnu představeny. Zatímco druhá generace jablečných hodinek ještě připravena není, vydá Apple několik nových barev gumových sportovních náramků, nové barvy získá luxusní kolekce Hermès a chybět nebude již uniklý černý milánský tah. Navíc se prý chystá i další řada pásků z úplně nového materiálu.

Zdroj: 9to5Mac
 • Jenda

  To by bylo opravdu super. iPad Pro je pro me moc velky. iPad idealni. Pencil by se k iPadu skvele hodil. Tak snad to bude pravda.

 • Zdenek

  Já bych řekl, že by to byl velký fail, pokud by nový iPad pencil nepodporoval. Takže to spíše beru jako samozřejmost, která se mi pochopitelně líbí, protože, zatím mi žádný stylus nevyhovoval svojí přesností.

 • fx

  To dává smysl. Očekával jsem, že podporu Apple Pencil přihodí i menším iPadům postupně. Nejdřív vydělali na early adopters, kteří museli mít iPad Pro, teď dají tužku i ostatním… Rozumné.

 • Ondřej Zdobinský

  No já bych na to úplně nesázel. Podle mého názoru bude iPad Pro mít vzhledem k ceně brzy prodejní problémy, navíc jeho trh je úzce specializovaný a rychleji se nasytí. Pokud hlavním tahákem iPadu Pro je (krom některých dalších věcí) i Apple Pencil, tak jeho podporou pro iPadu Air 3 si Apple vytvoří vlastně sám sobě konkurenci. Je to podle mne jen otázka marketingového rozhodnutí…