Zavřít reklamu

Březnová konference Applu by podle nejnovějších informací mohla představit hned několik kusů důležitého hardwaru. Vedle čtyřpalcového iPhonu má kalifornská firma v plánu ukázat také novou generaci iPadu Air, který by mohl znamenat zásadní posun vpřed.

Byl to opět Mark Gurman z 9to5Mac, který doplnil své původní zprávy o chystané březnové keynote. Vedle čtyřpalcového iPhonu 5SE a také nových pásků k Watch se má dle jeho zdrojů objevit také iPad Air 3.

Nové iPady představoval Apple už loni na podzim, jenže prostor tehdy dostaly pouze iPad mini a nový iPad Pro. iPad Air čeká na aktualizaci od října 2014 a Apple je prý nyní připraven ukázat další generaci.

iPad Air 3, jak by se měl nový tablet jmenovat, by mohl nabídnout další dvojici reproduktorů, aby se více vyrovnal s iPadem Pro, a také LED blesk pro lepší záběry ze zadní kamery. Tyto prvky se nicméně zatím objevily pouze na nepotvrzených uniklých schématech.

Co má však Gurman z vlastních zdrojů, jež bývají spolehlivější, je, že se v Cupertinu testuje iPad Air kompatibilní s tužkou Apple Pencil, která dosud fungovala výhradně s iPadem Pro. Pokud by Pencil skutečně fungoval i s iPadem Air, mohl by být rázem lákavějším (a dostupnějším) artiklem pro designéry, umělce a další kreativce.

Zároveň Gurman doplnil informace ohledně nových pásků pro Watch, které mají být v březnu představeny. Zatímco druhá generace jablečných hodinek ještě připravena není, vydá Apple několik nových barev gumových sportovních náramků, nové barvy získá luxusní kolekce Hermès a chybět nebude již uniklý černý milánský tah. Navíc se prý chystá i další řada pásků z úplně nového materiálu.

Zdroj: 9to5Mac
.