iWant

Od půlky června budou aplikace třetích stran pro přístup k iCloudu vyžadovat unikátní hesla

iWant

Kdo má na iCloudu zapnuté dvoufaktorové ověření, nebude to pro něj nic nového, ale kdo ještě tento bezpečnostní prvek neaktivoval, měl by pozorně přečíst následující řádky. Apple totiž začne od 15. června plošně vyžadovat pro přístup aplikací třetích stran k iCloudu konkrétní hesla pro dané aplikace.

Jak se v aplikacích třetích stran přihlásit k iCloud účtu s dvoufaktorovým ověřením, jsme psali už v prosinci. Na této praxi se nic nezměnilo, ale od 15. června se bude vytváření specifických hesel pro každou aplikaci třetí strany týkat každého, i když dosud neměl zapnuté dvoufaktorové ověření.

První podmínka tak bude, že si dvoufaktorové ověření bude muset zapnout každý, kdo používá například kalendář nebo e-mailového klienta třetí strany. Zapnutí dvoufaktorového ověření nicméně doporučujeme nehledě na to, jestli potřebujete generovat hesla pro konkrétní aplikace, nebo ne.

specific-password-appleid

Jakmile si dvoufaktorové ověření zapnete, můžete si na webu appleid.apple.com hesla pro každou aplikaci vygenerovat. Jak na to, najdete v našem návodu.

Pokud se do aplikací třetích stran budete přihlašovat i po 15. červnu vaším hlavním heslem k Apple ID, budete automaticky odhlášeni a budete muset hesla pro konkrétní aplikace stejně vygenerovat. Jak si dvoufaktorové ověření aktivujete, najdete v našem návodu.

Hesla pro konkrétní aplikace jsou další bezpečnostní prvek iCloudu, kdy Apple nechce, abyste do aplikací třetích stran (Outlook, Spark, Airmail, Fantastical a další), jež nemá pod kontrolou, zadávali vaše hlavní heslo pro Apple ID.

Zdroj: MacRumors