iWant

Ovládání přes aplikaci Spotify je to nejlepší, co Sonos potkalo

iWant

Reproduktory Sonos patří jednoznačně mezi nejlepší řešení, co se týče bezdrátových multiroom systémů. Kde však dosud Sonos strádal, byla oficiální aplikace. Nyní konečně přichází možnost ovládat všechny reproduktory přímo přes aplikaci Spotify, což zásadně zlepšuje uživatelský zážitek.

O svém záměru informovala firma Sonos už v srpnu, kdy otevřela novou funkci v rámci bety. Nyní s nejnovějším updatem (7.0) své mobilní aplikace nabízí možnost přímého napojení reproduktorů Sonos na aplikaci Spotify všem.

Integrace funguje v rámci Spotify Connect, díky kterému je možné jednoduše posílat hudbu do různých zařízeních, ať už mluvíme o komunikaci přes AirPlay nebo Bluetooth a všech iPhonech, iPadech, počítačích či bezdrátových reproduktorech. Až dosud ovšem nebylo možné ve Spotify Connect nalézt právě reproduktory Sonos.

Švédskou streamovací službu bylo možné do aplikace od Sonosu přidat, jenže jste se pak museli pohybovat v rámci jejího rozhraní, v němž jste jednak nemohli naplno využít všechny funkce Spotify a navíc nebylo ovládání zdaleka tak pohodlné. To se nyní mění a jakmile aplikaci Sonosu aktualizujete a propojíte ji se Spotify, objeví se reproduktory Sonos také ve Spotify Connect.

Důležité je, že nadále není problém ovládat celý multiroom systém, kdy vám může hrát v každém reproduktoru jiná skladba, stejně jako můžete nastavit, aby hrály všechny reproduktory ve stejném rytmu. Jen pro spojení dvou a více reproduktorů se musíte (automaticky) přenést do aplikace Sonos, zbytek už je možný ovládat ze Spotify.

spotify-sonos1-kopie

Pro fungování spojení je třeba mít předplacené Spotify Premium. Uživatelé Apple Music mohou reproduktory Sonos ovládat nadále jen přes dedikovanou aplikaci, kam lze jablečnou hudební službu napojit také. Větší integrace do iOS se prozatím od Sonosu neočekává.