iWant

Reeder 2 dorazil do Mac App Store

iWant

Zhruba před sedmi týdny byla zveřejněna dlouho očekávaná beta verze staronové RSS čtečky Reeder 2 pro Mac. Po tomto poměrně krátkém testovacím období se do Mac App Store konečně dostává také ostrá verze aplikace. Ta byla téměř na rok stažena z prodeje, protože se čekalo, než vývojář Silvio Rizzi do aplikace přidá podporu alternativních RSS služeb a zareaguje tak na ukončení chodu služby Google Reader, o kterou se Reeder do té doby opíral.

reeder-2-mac

Reeder 2 je zcela novou aplikací a oproti původní verzi přináší některé důležité novinky. Reeder nově podporuje ty RSS služby, které si po konci Google Readeru dokázaly získat největší popularitu. Patří mezi ně Feedbin, Feedly, Feed Wrangler, Fever a Readability. Aplikace se však nově stala i samostatným RSS klientem, takže pokud nevyžadujete synchronizaci svých odběrů, již nadále nebudete závislí na žádné webové službě ani ohroženi jejím případným koncem. 

Velkým přínosem aplikace je mimo jiné podpora řady gest, které značně ulehčují ovládání a dělají aplikaci modernější. K dispozici jsou také témata pro přizpůsobení vzhledu aplikace, řada nastavitelných klávesových zkratek a mnoho možností sdílení. Reeder 2 můžete stahovat okamžitě z Mac App Store za cenu 8,99 eur.

reeder_1

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/reeder-2/id880001334?mt=12″]