iWant

Reklamace nákupů aplikací v App Store

iWant

Čas od času se vám může stát, že zakoupíte aplikaci, kterou jste nechtěli, zjistili jste, že není s vaším zařízením kompatibilní nebo vás vysloveně zklamala. A ačkoliv to mnozí neví, nákup aplikací lze i reklamovat, proto jsme pro vás připravili tento návod.

  • Nejdříve se potřebujete dostat do nastavení účtu. V iTunes, vpravo nahoře v Quick Links klikněte na Account. Je možné, že budete vyzvání k zadání hesla pro přihlášení.

iTunes Quick Links

  • Na obrazovce Account Information klikněte na tlačítko Purchase History. Dostanete se tak k historii všech vašich nákupů v App Store.

  • Nyní úplně dole stiskněte tlačítko Report a Problem. V tu chvíli se do seznamu nákupů přidá nový stejnojmenný sloupek. Z něj vyberte aplikaci, kterou chcete reklamovat a klikněte na Report a Problem ve stejném řádku. Pokud ji nemůžete v současném seznamu najít, pravděpodobně se nachází ve starším výpisu. Starší výpisy najdete pod těmi současnými a otevřete je kliknutím na malou šedou šipečku vlevo u nich.

iTunes Report a Problem

  • Poté se dostanete do formuláře hlášení problémů. Zde je nutné vybrat, o jaký problém se jedná a poté váš problém popsat. Jelikož ne každý ovládá dobře angličtinu, ve které je nutné popsat váš problém, připravili jsme pro vás hotové texty, který můžete použít.

iTunes Report a problem

I inadvertendly purchased this application (Nechtěně jsem zakoupil/a tuto aplikaci)

Tento důvod využijete v případě, pokud jste třeba místo na ikonku aplikace klikli na tlačítko s cenou a aplikaci jste tak rovnou koupili. Zároveň je to jeden z nejjistějších způsobů, jakým můžete aplikaci reklamovat.

Hello Apple support,

I accidentally bought [název aplikace] because I set iTunes not to ask me for the password any time I buy an application. Therefore I bought this application instantly by clicking the prize button, however I just wanted to click the icon. Since the application actually has no use for me, I would like to ask you if I could get a refund for it. Thank you.

Kind regards

[vaše jméno]

This application does not function as expected (Tato aplikace nefunguje podle mého očekávání)

Pro uvedení tohoto důvodu jsou zpravidla dva typy problémů. Jedním je padání aplikace:

Hello Apple support,

I bought this application called [název aplikace], but I experience frequent crashes while using it. Although the application seems good in common, these crashes make it useless and they avoid me from using it. Therefore I would like to ask you if I could get a refund for it. Thank you.

Kind regards

[vaše jméno]

Druhým je pak zklamání z aplikace, která není taková, jakou jste očekávali:

Hello Apple support,

I bought this application called [název aplikace], but I got really disappointed when I first launched it. The description in App Store was pretty unclear for me and I expected the application to be something else. If I knew the application would be as it is, I would not buy it at all. Therefore I would like to ask you if I could get a refund for it. Thank you.

Kind regards

[vaše jméno]

This application is not compatible with my device (Tato aplikace není kompatibilní s mým zařízením)

Tato věc se může velmi lehce přihodit, především u nejnovějších her. Ač v popisu mají, že hra není kompatibilní se staršími zařízeními, je snadné tuto zmínku přehlédnout. Stejně tak se může stát, že místo aplikace pro iPhone koupíte tu pro iPad, jelikož mají podobný název.

Hello Apple support,

I bought this application called [název aplikace], but I did not realize it will not support my [název vašeho zařízení, např. iPhone 3G]. Since the application has no use for me, considering the fact that it will not run on my device, I would like to ask you if I could get a refund for it. Thank you.

Kind regards

[vaše jméno]

I have another purchase or download-related question (Mám jinou otázku týkající se nákupu nebo stahování)

Pokud se váš problém týká něčeho jiného, vyberte ze seznamu tuto možnost. S textem si ovšem budete tentokrát muset poradit sami, jelikož se nejedná o běžný problém.

  • Jakmile budeme mít popis problému hotový, stačí zmáčknout tlačítko „Submit“a čekat. Brzy vám dojde e-mail, že Apple vaše hlášení přijal a že se vám do 48 hodin ozve s odpovědí. V té se dozvíte, zda byl váš problém vyhodnocený jako opodstatněný a případně vám budou vráceny peníze, které jste za danou aplikaci utratili.

Doufáme, že vám tento návod pomohl. Samozřejmě není vhodné reklamovat aplikace moc často. Podpoře Apple by to přišlo přinejmenším podezřelé a nemuseli by pak vaším reklamacím vyhovět.