iWant

S aplikací Zvednout to? vás už nebudou obtěžovat neznámá čísla

iWant

Každý to zažil mnohokrát. Volá vám neznámé číslo a na druhém konci se ozve operátor s obvykle otravným dotazem, na který se vám nechce odpovídat. Kdybyste dopředu věděli, že se jedná o nevyžádaný hovor, určitě by ho mnoho z vás vůbec nezvedlo. S novou aplikací „Zvednout to?“ to můžete dopředu opravdu zjistit.

Díky nové aplikaci „Zvednout to?“ od vývojářů Igora Kulmana a Jana Čislinského se přímo na displeji iPhonu pod neznámým číslem okamžitě dozvíte, jestli se nejedná o podvodné nebo obtěžující číslo, typicky o telemarketing nebo třeba nabídku různých služeb.

Vše je navíc velice jednoduché. „Zvednout to?“ si za jedno euro stáhnete z App Storu a následně aplikaci aktivujete v Nastavení > Telefon > Blokování hovorů a identifikace. V iOS 10 už taková aplikace ani nepotřebuje přístup k vašim kontaktům, ani nesleduje seznam hovorů, takže aplikace respektuje vaše soukromí.

zvednout-to2

Po povolení přístupu už nemusíte nic víc dělat. Aplikace každý příchozí hovor z neznámého čísla prověří proti své databázi, která aktuálně čítá přes 6 600 čísel. V případě shody číslo nejen označí červeným puntíkem, ale také napíše, o co se jedná (průzkum, telemarketing atp.) Pokud nějaké číslo ještě v databázi není, můžete ho v aplikaci snadno nahlásit.

„Zvednout to?“ není první aplikací svého druhu, ale pro české uživatele je důležité, že se její databáze týká zejména tuzemského trhu, takže českému uživateli poslouží o mnoho lépe než zahraniční aplikace.

Na Slovensko by měla aplikace zanedlouho dorazit pod názvem „Zdvihnúť to?“. Do budoucna chtějí autoři přidávat další funkce, jako je například možnost zapnout automatické blokování nevyžádaných čísel.

Aplikaci „Zvednout to“ stáhnete v App Storu za 0,99 €.

 • Jou

  Blokuje to hovory přímo a nebo jen označí za spam?

  • Ondřej Holzman

   „Do budoucna chtějí autoři přidávat další funkce, jako je například možnost zapnout automatické blokování nevyžádaných čísel.“

 • Matej Čabi Čabala

  Neviete či sa plánuje urobiť automatické blokovanie neznámich čísel?

  • Ondřej Holzman

   Stačí číst text. „Do budoucna chtějí autoři přidávat další funkce, jako je například možnost zapnout automatické blokování nevyžádaných čísel.“

   • Matej Čabi Čabala

    Áno čítať viem, preto som dal tento doraz. Apropo blokovanie nevyžiadaných a neznámich čísiel je markantný rozdiel. Zablokovať nevyžiadané čísla viem aj bez tejto app ručne. Blokovať všetky neznáme (rozumej utajené) čísla je vec druhá a túto funkciu pokiaľ viem neponúka zatiaľ žiadna aplikácia…

    • Pozor jen na to že skrytého volajícího nejčastěji používají úřady a policie tak nevím zda je dobrý nápad blokovat zrovna tyto volající.

     • Matej Čabi Čabala

      Mne z úradu a polície nevolaju a pokial budú chcieť, nech si odtaja číslo. To nieje už môj problém. A keď sa to niekomu nepáči tak nech si to on neblokuje, ale ja to chcem mat zablokovane

      • Aljosha

       Úřady ani policie si číslo „neodtajní“, protože volají přes GSM bránu (přes kterou se jim nedovoláte zpět) a proto, aby to volající nemátlo, je číslo systémově potlačeno. Žádný z úředníků na tom nemůže nic změnit….

       • Matej Čabi Čabala

        noa? tak sa mi proste nedovolaju…ja v tom nevidim ziadny problem…pred 20 rokmi neboli ziadne telefony a vsetko bolo v pohode. ja nemam problem akceptovat tento fakt a ked niekto ano je to jeho rozhodnutie…ja chcem len pravo rozhodnut sa…

 • Praetorian314

  Je nějaký důvod, proč není aplikace kompatibilní s iPhone 5?

 • Honza

  Kupuji a velice rád budu pomáhat s informacemi o otravných číslech, čekám už nějaký ten pátek až někdo tuto aplikaci pro tuzemský trh vytvoří. Díky.

 • David Brgr Valehrach

  A co iP5 a iP4? To je opravdu app tak náročná nebo to je lenost!!!

  • Petr

   tak appka vyžaduje callkit který je jenom na ios 10, který na ip4 nejde. Dále bych řekl že vývojáři appku napsali jen pro 64bitt proto nekompatibilita s ip5.

 • Hawky

  A jak v případě zmeškaného hovoru? Neznámé číslo se zařadí do skupiny „zmeškané hovory“ a buď ho vytočíte zpět, nebo ne. Kolikrát jenom prozvoní a zavěsí, čili nemáte šanci hovor přijmout. A těch případů je hodně. Pak je aplikace zbytečná.

  • Ondřej Holzman

   V seznamu zmeškaných hovorů vám aplikace vždy udělá poznámku, pokud bude číslo v databázi.

   • Hawky

    Děkuju za odpověď. Kolikrát to prozvonění ani nezaznamenám.

 • Petr Krobot

  A nebo si můžete stáhnout Truecaller, který je zadarmo, často aktualizovaný a funguje od roku 2014 na androidu takže databáze čísel je celkem obsáhlá. Celkem zbytečné platit za neověřenou aplikaci, když vám stejnou funkčnost poskytne jiná, již zavedená a ozkoušená a to zdarma :)

  • Petr Krobot

   Btw. Nemela by byt reklama oznacena?