Zavřít reklamu

Každý to zažil mnohokrát. Volá vám neznámé číslo a na druhém konci se ozve operátor s obvykle otravným dotazem, na který se vám nechce odpovídat. Kdybyste dopředu věděli, že se jedná o nevyžádaný hovor, určitě by ho mnoho z vás vůbec nezvedlo. S novou aplikací „Zvednout to?“ to můžete dopředu opravdu zjistit.

Díky nové aplikaci „Zvednout to?“ od vývojářů Igora Kulmana a Jana Čislinského se přímo na displeji iPhonu pod neznámým číslem okamžitě dozvíte, jestli se nejedná o podvodné nebo obtěžující číslo, typicky o telemarketing nebo třeba nabídku různých služeb.

Vše je navíc velice jednoduché. „Zvednout to?“ si za jedno euro stáhnete z App Storu a následně aplikaci aktivujete v Nastavení > Telefon > Blokování hovorů a identifikace. V iOS 10 už taková aplikace ani nepotřebuje přístup k vašim kontaktům, ani nesleduje seznam hovorů, takže aplikace respektuje vaše soukromí.

Po povolení přístupu už nemusíte nic víc dělat. Aplikace každý příchozí hovor z neznámého čísla prověří proti své databázi, která aktuálně čítá přes 6 600 čísel. V případě shody číslo nejen označí červeným puntíkem, ale také napíše, o co se jedná (průzkum, telemarketing atp.) Pokud nějaké číslo ještě v databázi není, můžete ho v aplikaci snadno nahlásit.

„Zvednout to?“ není první aplikací svého druhu, ale pro české uživatele je důležité, že se její databáze týká zejména tuzemského trhu, takže českému uživateli poslouží o mnoho lépe než zahraniční aplikace.

Na Slovensko by měla aplikace zanedlouho dorazit pod názvem „Zdvihnúť to?“. Do budoucna chtějí autoři přidávat další funkce, jako je například možnost zapnout automatické blokování nevyžádaných čísel.

Aplikaci „Zvednout to“ stáhnete v App Storu za 0,99 €.

.