iWant

Tým Applu vyvíjející elektromobil má problémy, projekt byl pozastaven

iWant

Společnost Apple měla (a bezpochyby stále ještě má) velké ambice, jak prorazit na automobilovém trhu, ovšem přísně utajovaný „Project Titan“ má nyní podle všeho problémy. Šéfové Applu totiž při poslední kontrole vývoje projektu nebyli spokojeni a celý tým, respektive najímání do něj bylo podle všeho pozastaveno.

Vyjádřit svou nespokojenost měl při diskuzi s vedením „automobilového týmu“ podle informací Apple Insideru vyjádřit sám šéfdesignér Applu Jony Ive. Na tzv. „Projectu Titan“ přitom ve firmě (uvnitř i mimo cupertinský kampus) pracuje více než tisíc lidí. Najímání Applu dokonce mělo být natolik agresivní, že přetáhli několik klíčových inženýrů z Tesly, což způsobilo průkopnické firmě Elona Muska velké problémy. Byť sám Musk takové informace dříve popíral.

Zpráva ohledně pozastavení týmu Titan přišla jen pár dní poté, co oznámil svůj odchod z Applu Steve Zadesky, který měl mít celý automobilový projekt na starost. Odchází prý z osobních důvodů. I tento odchod může hrát v aktuálním pozastavení projektu svou roli, protože Zadesky byl bezesporu důležitou postavou.

Podle Apple Insideru už kalifornská společnost narazila při vývoji na řadu problémů, a tak se plány ohledně dokončení elektromobilu stále posouvají, nyní prý nejdříve na rok 2019, ale to jsou zatím jen odhady. Mezitím navíc měl Apple kontaktovat například BMW, protože ho zajímá model i3, který by rád od BMW získal jako vývojářskou platformu. Německá automobilka, které se na poli elektromobilů poměrně daří, ale zatím není takové spolupráci příliš nakloněna.

Zdroj: Apple Insider